Dauguma viešbučių yra patikrinti mūsų kolektyvo.
Susisiekite su mumis:
+370 (5) 2761188, +370 (6) 8790424
I-V: 10.00- 19.00 VI-VII: pagal susitarimą

Sakartvelas (Gruzija)

Geografiškai Gruzija priklauso Azijai, tačiau kultūriškai priskiriama Europai. Tai valstybė pietų Kaukaze, rytinėje Juodosios jūros pakrantėje.

 
 

Tbilisis yra Gruzijos sostinė, o taip pat ir didžiausias šalies miestas, kuriame gyvena apie 1,5 mln. gyventojų. Gruzijos sostinės pavadinimas, reiškiantis – „Šiltos versmės”, kilo nuo natūralių, karštų šaltinių, kurie žymi miesto centrą.

Tbilisis gyvavo kaip senovės „SPA“ (sveikatingumo centras). Jo senamiestis pritraukdavo begalę žymių žmonių tokiu kaip: Marko Polo, Aleksandrą Diumą, Puškiną, Lermontovą, Čaikovskį....

Pasak liaudies legendos, kai Dievas tautoms dalijo žemes, gruzinai pavėlavo, nes puotavo. Kai jie pasirodė, išgirdo, kad nebeliko laisvos žemės. Gruzinai pasiteisino, kad buvo išalkę, sustojo užkąsti, paskui išgerti, pakėlė tostą už Dievą, taip ir užtruko... Dievui patiko jų atsakymas ir nusprendė jiems atiduoti žemę, kurią buvo pasilikęs sau. Todėl Gruzija dar vadinama asmenine Dievo žeme.

„Svečią atsiuntė Dievas“ – sakoma kiekvieno gruzino namuose, kai į duris pasibeldžia svečias. Draugiškumas ir svetingumas yra kiekvieno gruzino savybės. Pagrindiniai patiekalai yra sotūs ir labai gardūs. Iš tiesų, gruzinų virtuvė yra tikras menas ir turi ką pasiūlyti visiems – tiek gurmanams, tiek kulinarijos meno žinovams, tiek mėgėjams skaniai pavalgyti...

Supra – gruzinų užstalė, kurioje visuomet vyksta šokiai, sakomi tostai. Užstalė baigiasi tradicinėmis gruziniškomis sutartinėmis, kai vyriški džigitai ir gražios moterys dainuoja liaudies dainas, kurias aidu atkartoja kalnai. Gruzijos sutartiniam dainavimui be muzikos instrumentų apie 3 000 metų. Neseniai UNESCO pasiūlė paskelbti gruzinų sutartines nematerialiuoju pasaulio paveldu.

Gruzijos vyndarystės technologijai daugiau nei 8000 m., kuriuo be galo didžiuojasi visi gruzinai. Gruzija – šalis kurioje buvo sukultūrintos vynuogės ir pagamintas pirmasis vynas. Šiandien, Gruzija turi šimtus unikalių vyno rūšių, kurių daugelis vis dar gaminama pagal senąsias tradicijas. Apsilankius čia, rugsėjo mėnesį, galima sudalyvauti vynuogių derliaus nuėmimo bei vyno gaminimo procesuose.

Šiuo metu Gruzija turi net tris UNESCO paveldo objektus: senąją sostinę Mtskheta, milžinišką Bagradi ir Gelati katedrų kompleksą. Bei Svaneti kalnų vietovę, kur kiekvienos šeimos namai turi po nuosavą gynybinį bokštelį....

Miestų sąrašas