Turkija

Egėjo ir Viduržemių jūros pakrantės, pergyvenusios ir šlovę ir Romos Imperijos žlugimą, saugo tūkstančius istorinių faktų. Čia, kadaise buvo – ir Homero išaukštinta Troja, garsus Pergamono miestas, kažkada buvęs mokslo ir meno centru. Jūs niekur kitur pasaulyje nerasite tokios gausybės kultūrų, kaip Mažojoje Azijoje. Turkija – tiltas tarp dviejų pasaulių, tai šalis, kur susikerta Rytai ir Vakarai.

Šis kraštas pergyvenęs daugybę valstybių ir civilizacijų, saugo begales meno, architektūros paminklų. Ne veltui Turkijoje priskaičiuojama virš 4000 istorinių objektų. Hertai, urartai, frigiečiai, lydiečiai, karijai, graikai, armėnai, arabai, persai, gruzinai, romėnai, bizantiečiai, kurdai, tiurkų seldžiukai, osmanai… visi jie statė dvarus ir maldos namus, kuriuos vėliau atėję griovė… Romėnai įrenginėjo amfiteatrus, kur buvo statomos nuostabios pjesės… o po daugelio metų tiurkų seldžiukai čia, vedė savo kariaunas. Ši šalis, Jums padovanos galimybę pamatyti olose iškaltus namus ar kapavietes, teatrus, cerkves ar mečetes, tiltus ir pilis, daugybių sugriuvusių miestų likučių ir į dangų besistiepiančius minaretų bokštus.

Turkija – jauna šalis, nes beveik ketvirtadalis visos šalies gyventojų yra jaunesni kaip 30 metų. Tačiau kartu sugebėjusi išsaugoti tradicijas ir papročius. Turkijoje mėgstama nacionalinė muzika ir šokiai. Turkiškos muzikos klausomasi visur: tiek važiuojant autobusais, mikroautobusais, tiek plaukiant laivais ar jachtomis, tiek geriant arbatą, viename iš Jūsų pasirinktų kavinių ar restoranų… O nacionaliniai šokiai – šokami ne tik tautinių švenčių metu, tačiau ir šiuolaikiškuose naktiniuose klubuose. Taip pat ir žmones apsivilkusiais tautiniais drabužiais, dažnokai galima pamatyti miesto gatvėse.

Turkija – tikra „Meka“ mėgstantiems prekintis. Turgūs ir turgeliai pritrauks Jūsų žvilgsnį savo rytietišku spalvingumu, įdomiais prekeiviais, siūlančiais Jums viską, ko tik užsigeis Jūsų širdis. Pradedant rankų audimo kilimais, juvelyriniais gaminiais, odiniais drabužiais ir baigiant įvairiausiais prieskoniais. Sakoma, jog Turkijoje „gaminama ir parduodama viskas“. Neišgaunama – tik nafta, turbūt todėl naftos produktai, tokie kaip benzinas, dyzelinas… yra vieni brangiausių pasaulyje.

Turkija – sukurta aktyviam poilsiui. Jūs turėsite puikią galimybę leistis plaustais kalnų upėmis, vykti visureigiais – nepravažiuojamais keliais ar upokšniais, jodinėti žirgais – stebint laukinę Turkijos gamtą, nardyti savarankiškai – jūros paviršiumi ar padedant profesionaliam instruktoriui su gilumine nardymo įranga, skrieti parasparniais ar oro balionu, vykti į „mini kruizą“ ar naktinę išvyką jachta, kuomet krantinėje liks apšviesti miestai… Pamukalė – „medvilnės pilis“, neoficialiai vadinama aštuntuoju pasaulio stebuklu. Didelis baltas kalnas, padengtas mineralais ir turintis gydomųjų savybių. Šalia – Kleopatros baseinas, kuriame išsimaudžius „Jūs įgysite grožį ir amžiną jaunystę“… visai taip pat, kaip ir įžymioji Egipto Karalienė.

Naktinis gyvenimas! Įžymūs „nuolat šokantys“ miestai – Marmaris, Bodrumas, Alanija su gausybe diskotekų, ištisomis barų, kavinių ir restoranų… gatvėmis, žmonės čia linksminasi visą naktį… susikibę rankomis net ir tautinius Turkijos šokius. Norintiems ramybės – čia pat, krantinėje, išgirdę „gyvą muziką“ pakvies nedidelės kavinukės, suteiksiančios galimybę ne tik padainuoti bet ir pašokti po žvaigždėtu dangumi…

Viešbučiai! Gausi viešbučių ar apartamentų pasiūla, su puikia paslaugų kokybe ir kainų santykiu, Jūsų atostogas pavers pasaka. Jeigu užsiminti apie maitinimo sistemą „viskas įskaičiuota“, kurią siūlo daugelis viešbučių, reikia pasakyti, jog tai tik nedidelė dalelyte viso Turkijos svetingumo. Sveiki atvykę į Turkiją, viliamės Jūsų suplanuotos atostogos bus nepamirštamos!