Batumis

Batumis, Adžarijos miestas ir sostinė pietvakarių Gruzijoje, Juodosios jūros įlankoje, maždaug 15 km į šiaurę nuo Turkijos sienos.

Miesto pavadinimas kilo nuo pirmosios gyvenvietės vietos, esančios kairiajame Batijos upės krante. Batumio istorija siekia I tūkstantmetį pr. m. e. 1878 m. Turkija Batumį perleido Rusijai. Tai svarbus uostas. Yra naftos perdirbimo gamykla, naudojanti iš Baku vamzdynais tiekiamą naftą. Kitos pramonės šakos: laivų statykla, mašinų, cinko ir baldų gamyklos, taip pat įvairi lengvoji pramonė. Nors Batumis yra pramoniniu požiūriu išvystytas, jis yra patrauklus miestas ir populiarus kurortas. Daugybė jo sodų ir gatvių išpuošta egzotiškais augalais; į šiaurę nuo miesto yra Batumio botanikos sodas, kuriame sukaupta gausi subtropinių ir tropinių augalų kolekcija. Batumis yra arbatos ir citrusinių vaisių auginimo regiono centras; miesto pakraščiuose yra arbatos plantacijų. Gyventojų skaičius (2016 m. duomenimis) 154 600.

Gruzijoje Adžarijos regione, pietvakarinėje šalies dalyje, prie Juodosios jūros, įsikūręs nuostabus Batumio kurortas. Švelnus klimatas, kalnais apjuosta Juodosios jūros pakrantė, bei šalia Juodosios jūros pakrantės besitesianti 16 km ilgio Batumio promenada, taip pat esanti viena ilgiausių promenadų pasaulyje... kvieste kviečia, tiek kurorto gyventojus, tiek ir poilsiautojus. 1881 metais prancūzų sodininko sumanymas įrengti promenadą, šiomis dienomis sulaukia ypatingai daug svečių... Čia gausu: modernių skulptūrų, fontanų, pušimis bei magnolijomis kvepiančių parkų bei alėjų, paplūdimio kavinių bei restoranėlių, dviračių, velomobilių takų, sporto bei vaikų žaidimo aikštelių... Vietiniai gyventojai Batumio promenadą dažnai vadina bulvaru... Jei Gruzijoje Signaki miestą priimta vadinti „Meilės“ miestu, tai Batumis įvardijamas kaip „Įsimylėjusių“ miestas... Gruzinų menininkės Tamaros Kvesitadzės sukurta „Meilė“ skulptūra, galėtų patvirtinti „Įsimylėjusiųjų miesto“ teiginį. Skulptūra sudaryta iš moters ir vyro siluetų, kurie kas 10 minučių keičia savo poziciją, kol galiausiai susilieja į vieną....