Šiandien Petra tapo turizmo „Meka“. Ji patenka į 10 labiausiai lankomų vietų pasaulyje.
Unikalioji Petra visiškai atitinka savo pavadinimą, o išvertus iš graikų kalbos, žodis „Petra“ – reiškia „uola, akmuo“. Petra – archeologinė vietovė, garsėjanti akmens statulomis, iškaltomis uolose apie 200-uosius metus prieš mūsų erą. Tai pamirštas nabatėjų miestas, dar vadinamas „Raudonoji dykumų rožė“. Senovinis miestas tiesiogine šio žodžio prasme apsuptas rožinėmis uolomis, ilgai slėptas nuo archeologų ir tyrinėtojų. Tik XIX amžiaus pradžioje, pirmasis europietis, patekęs į miestą, buvo šveicaras Johann Ludwig Burckhardt, apsimetęs arabu jis prasmuko į beduinų miestą ir vos neišsidavė, užplūdus emocijoms.
Senovinė beduinų – nabatėjų gentis, pasižymėjusi tiems laikams nebūdingu aukštu intelektu, iškirto uolose (kai kur kabančiose) daugybę gyvenamų būstų, šventyklų, amfiteatrą ir, kurio aukštis kaip 10 aukštų namo, keliantį virpulį, kapavietės (iždo) fasadą.
Pirmais mūsų amžiaus šimtmečiais Petra buvo apsaugota kalnų ir šis miestas buvo sunkiai pasiekiamas, tačiau tokia geografinė padėtis leido tapti klestinčiu karavanų ir prekybos centru. Pro Petrą driekėsi Karalių kelias, jungiantis su Raudonąja jūra. Nabatėjai tapo lyg muitininkais, kurie rinko duoklę. Apie jų turtus legendos pasakojamos dar ir dabar...
Tik tarpekliu Jūs pateksite į nepasiekiamą miestą, jis gana platus ir nėra aukščio pokyčių, todėl nesukelia nepatogumų ir vyresnio amžiaus turistams (už papildomą mokestį galima vykti ir arkliais kinkyta karieta, joti asiliuku ar ir elektromobiliu). Čia gidas parodys, kaip beduinai surinkdavo vandenį į kolektorių. Toliau atsivers įspūdingas didžiulis statinys „El Kaznė“. Šis statinys ilgai buvo laikomas „brangenybių iždu“. Legenda byloja - iššovus į fasadą, iš kulkos padarytos skylės turi pasipilti auksinės monetos, todėl nenuostabu, kad fasadas nusėtas skylėmis nuo kulkų.
Petroje jūs pamatysite amfiteatrą, kurį laiką laikytą romėnų statiniu, bet archeologai ir istorikai įrodė, kad jis buvo pastatytas daug anksčiau, nei Petroje pasirodė romėnai. Po nabatėjų Petrą valdė romėnai, po jų – bizantiečiai. Jūs galėsite aplankyti nedidelę Petros dalį, nes tik 15% senovinio miesto yra ištyrinėta ir užima kelias dešimtis hektarų, nors ir nedidelė, tačiau be galo įdomi ir paslaptinga dalis, atsivers prie Jūsų akis.
Žavinga išvyka (ekskursija) į Petrą įprastai prasideda ~1:00 – 2:00 val. išvykstant iš Šarm El Šeicho regiono, (tikslus laikas tikslinamas 1 diena iki išvykimo), kai gidas - atstovas paims Jus prie Jūsų viešbučio vartų. Šarm El Šeiche pradžioje galimas žmonių surinkimas mikroautobusu ar lengvuoju automobiliu, vėliau persodinant į autobusą, kuriuo vyksite į kurortinį miestą ir prieplauką Tabą. Kelionė nuo Šarm El Šeicho užtruks apie 4 val., jei vyksite iš Dahabo apie 3 val, maloniai sūpuojant autobusui, turėsite puikią galimybę numigti.
Iš Tabos šiuolaikiniu keltu, nuostabia įlanka plauksite į Akabą – pirmąjį Jus pasitinkantį Jordanijos miestą. Kelionė keltu užtruks iki 1 val.
Ekskursijos iš Šarmo į Petrą (vizos kaina įskaičiuota į ekskursijos kainą), o sienos kirtimas daug greitesnis, nei vykstant į Izraelio (Jeruzalės) ekskursiją. Kelionė komfortabiliu jordanietišku autobusu iš Akabos į Petrą neprailgs, nes apie 2 val. važiuosite lydint vaizdingais Vadi Rum (Wadi Rum) dykumos vaizdais.
Kai reginiai atima žadą, o kaitrią saulę nors trumpam vėsina aukštos uolų sienos... Kas raiti, ratuoti, bet daugelis pėsčiomis keliauja pažinti, dar vadinamą "Raudonąją dykumų rože" – Petrą ir tik įdomūs gido pasakojimai verčia sustoti bei žavėtis kiekviena akimirka praleista kadaise nabatėjų valdose. Abejingų nelieka ir nors kelionė trunka keliolika valandų, įspūdžiai tokie stiprūs, kad jie ima viršų.
Baigiantis ekskursijai, Jūsų lauks pietūs jaukiame restoranėlyje. Pietūs įskaičiuoti į ekskursijos kainą (pageidaujant gėrimų prie pietų – už papildomą mokestį).
Jei apsistojote Šarm El Šeicho ar ir Dahabo regionuose, išvyka (ekskursija) į Petrą organizuojama: trečiadienį ir šeštadienį.
Ekskursija užsakoma iš anksto: kad būtų užsakytos vietos kelte, įforminti leidimai, užsakoma Jordanijos viza – mažiausiai 2 dienos iki kelionės pradžios (rekomenduojame ir ankščiau). Būtina atsiųsti galiojančio paso kopiją (su nuotrauka, paso numeriu ir galiojimo data). Pasas turi galioti mažiausiai 6 mėn. po kelionės pabaigos!
Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.