Šarm El Šeichas

Šarm El Šeichas įsikūręs Sinajaus pusiasalio pietuose, Egipte. 

Šarm El Šeichas, kuris išvertus reiškia „Šeicho įlanka“, taip pat žinomas kaip „Taikos miestas“. Nuo 2023 m. Šarm el Šeichas laikomas saugiausia vieta Sinajaus pusiasalyje. Policija ir Egipto kariuomenė pastatė sieną aplink miestą ir net pagrindinėse gatvėse yra kariuomenės/ policijos kontrolės punktai, miestą stebi kameros. Kiekviena transporto priemonė patikrinama prieš įvažiuojant į miestą, tad čia Jūs galite jaustis saugūs! 

Šarm El Šeichas, pietinė Akabos įlankos pakrantė, tarp Tirano salų ir Ras Mohammed nacionalinio parko, pasižymi vienu iš nuostabiausių pasaulyje povandeninių peizažų. Kelionė į Šarm el Šeicho regioną idealiai tinka visiems, kurie mėgsta aktyvų poislį ir vandens sportą. Pakrantėje rikiuojasi prabangūs kurortai, restoranai ir naktiniai klubai, o krištolo skaidrumo vanduo ir neįtikėtina egzotiškų žuvų įvairovė, besiveržianti į spalvingus koralinius rifus ir iš jų, leidžia Šarm el Šeichą vadintinti nardymo rojumi.

Šarm El Šeichas 1956 metais Sinajaus konflikto metu priklausė Izraelio teritorijai, tačiau po metų ir vėl buvo grąžintas Egiptui. Jungtinių Tautų taikdarių dislokuotų pajėgų metu 1967 metais miestas vėl buvo užgrobtas Izraelio ir tik 1982 metais Šarm El Šeichas kartu su Sinajaus pusiasaliu buvo grąžintas Egiptui. Nuo to laiko Egipto vyriausybė ėmėsi iniciatyvos tęsti miesto plėtrą. Turizmas čia tapo pačia svarbiausia ir didžiausia kurorto verslo sritimi.

Šarm El Šeicho regiuonui priklauso vienas geriausių Raudonosios jūros kurortų. Šis regionas yra padalytas į 6 kurortines zonas, rajonus, iš kurių Šarm El Šeicho regiono žinomiausi ir populiariausi rajonai:

Naama Bay („Elderio įlanka“) yra seniausia ir populiari Šarm el Šeicho regiono dalis, kurio antroje ir trečioje eilėje įsikūrę viešbučiai. Ties viso Naamos įlankos paplūdimio yra pėsčiųjų gatvė su restoranais, kavinėmis, diskotekomis ir parduotuvėmis.

Shark's Bay yra gana nauja kurortinė vieta Šarm El Šeiche, garsėjanti koralų rifu ir prabangiais viešbučiais.

Ras Um El Sido įlanka yra Hadabos rajone, netoli Naamos įlankos ir garsėja gyvais ir vienais iš įspūdingiausių visame Šarm El Šeiche koralų sodais. Dėl įlankoje esančio Hadabos rajono, žiemos ar ir šaltu metu yra mažiausiai tikėtinas stiprus vėjas, todėl šis rajonas – puikus pasirinkimas šeimoms su vaikais ar ir asmenims pageidaujantiems užuovėjos. 

Kiti rajonai: kaip Ras Nosrani (šalia gražaus koralinio rifo, dalis kurio yra laukinėje, saugotinoje teritorijoje). Ras Nasrani rajone palei jūrą eina pėsčiųjų promenada, smagu pasivaikščioti ar pageidaujantiems rytais ir/ ar vakarais bėgioti bei palydėti ar pasitikti saulę. Rajonas tinkamas - ramesnio poilsio ieškantiems žmonėms, o pageidaujantys išvykti į senamiestį, ar kitus rajonus, kaip pavyzdžiui Naama Bay centrą turės užsakyti taksi paslaugas, nes vietiniai autobusai kursuoja tik nuo pagrindinės gatvės, o į šį rajoną - neužsuka. 

Nabq Bay – vienas iš populiariausių rajonų, kurį renkasi šeimos su vaikais, nes yra daugiau viešbučių turinčių vandens kalnelius, suaugę asmenys ieškantys išskirtinių aukštos kategorijos viešbučių, tačiau nereiktų pamiršti, kad žiemos metu - čia vėjas pats stipriausias ir bus labiausiai juntamas, taip pat koraliniai rifai yra apmirę o kai kur ir mirę, bei šalia kai kurių viešbučių labiau juntami potvyniai ir atoslūgiai ir Šarm El Maya.

Vienas populiariausių turistų traukos centrų yra – Senasis Šarm El Šeichas arba Šarm El Šeicho senamiestis („Old Sharm“ arba „Old Market“), nutolęs nuo Naama Bay kurorto apie 5 kilometrus, o netoli Senojo Šarm El Šeicho yra El Maya įlanka su puikaus smėlio paplūdimiais. 

Lankytini objektai:

1) vos už 11 km kelio nuo Šarm El Šeicho senamiesčio yra nardytojų pamėgta įlanka Ras Um El Sidas;

2) apie 25 km į pietus nuo Naama Bay kurorto zonos, driekiasi viešbučių zona;

3) už apie 18 km nuo kurorto yra UNESCO saugomas, Ras Mohamed, povandeninio Raudonosios jūros pasaulio draustinis.

4) žinomas Sinajaus kalnas, kurio papėdėje įsikūręs Šv. Kotrynos vienuolynas;

5) apytikriai už 100 - 250 km nuo Šarm El Šeicho miesto – 10 mažiau ar ir daugiau populiarių kanjonų, kuriuose organizuojami žygiai, jei jungtiniai turai apimantys tiek apsilankymą kanjone bei pageidaujant galima derinti kerurračių, kupranugarių safarius ar ir paviršinį nardymą Dahabe "Trijuose baseinuose" (Three Pools) ar nardytojų vienoje iš įžymiausių "Mėlynosios skylės" (Blue Hole) vietų pasaulyje.

 

Kelionės autobusu

Kelionės savo transportu

Kelionės laivu

Automobiliu arba mikroautobusu