Apžvalginis (individualus) turas – kitoks Šarm El Šeichas arba miestas vietinių akimis

Informacija apie išvyką (ekskursiją)

Net 2020 metais paskelbtas ir iki šiol puikiai atsiliepiamas - Autorinis, apžvalginis turas - kitoks Šarm El Šeichas arba miestas vietinių akimis. Organizuojamas individualiai, lydint rusų (moka ir anglų) kalbomis kalbančiu Atstovu Adeliu, Šarm El Šeicho mieste. Tai apie tris valandas, o kartais ir daugiau vyksiantis apžvalginis miesto turas, važiuojant transportu ir sustojimuose išlipus einant pėsčiomis. Tai nėra sudėtingas turas, todėl gali keliauti tiek vyresnio amžiaus žmonės, tiek ir šeimos su vaikais ir/ ar kūdikiais. 

Įvairūs reginiai: vieni tviskantys, kiti neįprasti, o treti dažnai nepalyginami. Vaizdai, kvapai ir reginiai, lydi šį apžvalginį turą, prisijunkite, pažinkite ir pamatykite Šarm El šeicho miestą – vietinių akimis.

Kelionės programa

1 sustojimas: Apžvalgos aikštelė

Apžvalginį turą įprastai pradedame ~15:30/ 16:00, kad galima būtų išvysti miestą tiek šviesiu, tiek ir tamsiu paros metu.

Esant iki 4 asmenų Kompanijai, išvyka bus organizuojama lengvuoju automobiliu, esant 5 ir daugiau asmenų – užsakytu mikroautobusu. Maksimalus keliautojų skaičius iki 13 asmenų. Sutartoje vietoje ir sutartu laiku išvykstama iš viešbučio ar apartamentų, kuriuose apsistojote, papildomai niekur vykti nereikės, išvykstama ir sugrįžtama iš/ į viešbutį.

Pirmas sustojimas, kuris lydės šioje apžvalginėje ekskursijoje – Šarm El Šeicho apžvalgos aikštelė. Galėsite pasigrožėti nuostabia Šarm El Šeicho miesto panorama, išgirsti sūkurimo istoriją, papročius, pamatyti nuo kurio rajono, buvo pradėtas statyti miestas bei palydėti saulę.

Egipte priešingai, nei Lietuvoje nėra nei brėkštančios aušros nei saulėlydžio, o saulei pakilus ar besileidžiant bei pasislėpus už kalnų, miestą netrukus apgaubia tamsa ir sužimba šimtai ar net tūkstančiai žiburėlių. 

2 sustojimas: Vietinių egiptiečių gyvenamasis kvartalas

Manyčiau kiekvienas iš mūsų sutiksime, kad atvykus į užsienio šalį, labai smalsu sužinoti, kaip gyvena vietiniai gyventojai, kokie jų papročiai ar/ ir tradicijos. Vykdami į apžvalginį turą – kitoks Šarm El Šeichas arba miestas vietinių akimis, turėsite puikią galimybę pasmalsauti bei savomis akimis išvysti vietinių egiptiečių gyvenamąjį kvartalą, kuriame jie gyvena, turi butus ar/ ir vilas. Čia tarytum mažas miestelis, kuriame gali būti įrengti lauko baseinai, kavinės, parduotuvės, vaistinė ir teritoriją gali saugoti apsaugos darbuotojai. 

3 sustojimas: Farsha kavinė

"Farsha" kavinė įsikūrusi Šarm El Šeicho mieste, Hadabos rajone, prie Ras Um Sido koralinio rifo ir yra viena iš vaizdingiausių ir įsimintiniausių Šarm El Šeicho kavinių.

Poilsio zonos tarytum terasomis leidžiasi link jūros, o vietoj įprastų kėdžių – minkštos pagalvėlės ir/ ar minkštasuoliai. Kavinė pastatyta ant uolos krašto, todėl iš kiekvienos sėdimos vietos atsiveria nuostabi jūros bei visos įlankos panorama.

Farša – reiškia kilimėlį (užtiesti ant suolo, maldai ar pan.). Kita "Farsha" reikšmė yra senas arabų kalbos žodis, reiškiantis lango rėmą arba duris, todėl nenustebkite, kad tiek medinių senovinių durų, tiek ir langų rėmų, bei kilimėlių čia pamatysite ir ne vieną egzempliorių. Kavinė yra išskirtinio dizaino, interjere panaudota daug antikvarinių daiktų ir medžio gaminių. Vieta ir atmosfera iš ties kerinti, o besileidžiant girgždančiais mediniais laiptais, tarytum nusikelsite į senovės Egipto laikus...

„Farsha“ kavinės meniu sudaro alkoholiniai, nealkoholiniai gėrimai bei kokteiliai, natūraliai spaustų sulčių pasirinkimas, įvairių rūšių: tradicinės arabų ir beduinų arbatų rūšys. Maisto čia praktiškai nėra, galima užsisakyti vaisių, užkandžių ar sūrio, karštą pyragą, ir/ ar picą. Todėl prieš atvykstant rekomenduojame papietauti, pavakarieniauti viešbutyje ar kitame restorane, o „Farsha“ kavinėje pasimėgauti šviežiai spaustomis sultimis, kokteiliu ar parūkyti vandens pypkę, stebint nuostabius įlankos vaizdus. Taip pat reikėtų paminėti, kad „Farsha“ kavinės kainos lyginant su kitomis Šarm El Šeicho kavinėmis bus aukštesnės, todėl prieš pateikiant užsakymą pažiūrėkite į meniu ir į kainoraštį.

Kavinė "Farsha" yra apsaugota nuo vėjo, čia ypač gražu stebėti saulėlydį, o sutemus ir apšviesta keliomis dešimtimis žibintų, tarytum įgauna kitą formą, rūbą ir spalvą, o apsilankius abejingų nepalieka...

Pageidaujant autorinio apžvalginio turo metu – kitoks Šarm El Šeichas arba miestas vietinių akimis lankysime „Farsha“ kavinę, ateidami čia tarytum stebėti „antikvarinio muziejaus po atviru dangumi“, bei pasigėrėti Ras Um Sido įlankos įspūdingais peizažais. Taupydami laiką ilgesniam pasisėdėjimui nepasilinksime, išskyrus tą atvejį, jei turėsite specialų pageidavimą, tuomet programą galėtume pagal Jus pakeisti. 

 

4 sustojimas: Al Mustafos mečetė

Al Mustafos mečetė Šarm El Šeiche pasižymi tvarkinga architektūra, labiau atitinkanti šiuolaikines tendencijas nei dauguma Egipto mečečių. Nors yra duomenų, kad šioje vietoje ir ankščiau buvo maldos namai, kviesdavę klajojančius žmones ar praeivius, kol dar Šarm El Šeichas, buvo tik žvejų gyvenvietė. O pastarosios mečetės statyba baigta 2006 m. ir tai patvirtina, kad statinys yra jaunas, todėl ši lankytina vieta nuolat traukia keliautojus ir nuolat tampa ekskursijų programos dalimi.

Jos negelbsti net nuošali vieta, specialiai parinkta siekiant išvengti smalsių akių ir triukšmo. Šalia nerasite jokių pramogų ar viešbučių, tačiau lankytojai vis tiek retkarčiais užsuks į Šarm el Šeicho šiaurę apžiūrėti elegantiškos mečetės, pavadintos pranašo garbei.

Ši, Al Mustafos mečetė – lankytina vieta turi tam tikrų ypatumų, dėl kurių ją verta išvysti net ir netikintiems žmonėms. Vienas iš pavyzdžių galėtų būti tai, kad pastato statybai naudotas pilkas marmuras, bet tamsoje mečetė atrodo sniego baltumo. Visa tai vyksta šiuolaikinių technologijų dėka – mečetė apšviesta iš vidaus.

Kalbant apie statinio architektūrą, ji nenukrypsta nuo standartų. Pats pastatas yra kvadrato formos, o jį vainikuoja didelis kupolas. Kaip ir priklauso, šonuose yra minaretai (aukšti bokštai, kurie skelbia maldos kvietimą), kurių aukštis siekia 26 metrus.

Mečetė stovi gražiai sutvarkytame sode už nedidelės tvoros. Čia galite prisėsti ant suoliuko ir pasigrožėti statiniu, tačiau jei nuspręsite įeiti į vidų, turite žinoti tam tikras lankymosi taisykles. Visų pirmą, svarbu, kokius drabužius vilkėsite. Neturėtumėte atrodyti netinkamai: dėvėti šortus, moterys trumpus sijonus, palaidines ar sukneles ant petnešėlių bei didelėmis iškirptėmis, ar dėvėti apnuoginančius drabužius.

Musulmonų mečetėje moterys ir vyrai meldžiasi atskirai, į tai taip pat reikėtų atsižvelgti planuojant aplankyti religinę lankytiną vietą. Kito tikėjimo keliautojams patogiausias laikas yra dieną, nes Al Mustafos mečetę galėsite apžiūrėti netrukdydami besimeldžiantiems tikintiesiems, nes jie dažniausiai maldoms lankosi vakare, ar šventą dieną - penktadienį. Jei atvyktumėte maldų metu nenaudokite fotoaparato ir/ar netriukšmaukite patalpose.

Kodėl turėtumėte aplankyti Al Mustafos mečetę Šarm El Šeiche?
- pamatysite modernią musulmonų mečetę;
- grožėsitės mečetės vaizdu vakare;
- pageidaujant praleisite laiką žaliame sode.

Lankantis apžvalginiame ture – kitoks šarm El Šeichas arba miestas vietinių akimis, lankysitės prie Al Mustafos mečetės, apžiūrint ją iš išorės bei klausantis istorijų bei reikiamų ritualų, reikalingų prieš įeinant maldininkams į mečetę. 

5 sustojimas: Koptų bažnyčia

Koptų bažnyčia savitų bruožų įgijo nuo V–VI a., kuomet greta graikų kalbos liturgijoje vis labiau pradėta naudoti koptų kalbą (senovės egiptiečių kalbos variantas). Iki tol liturgijoje ji vartota tik skaitant Bibliją, giedant psalmes ir pan. Nuo XVI–XVII a. arabų kalba tapo pagrindine koptų stačiatikių liturgine kalba. Koptai, kaip ir Bizantijos bei lotynų apeigų bažnyčios, pripažįsta 7 sakramentus. Kūdikiai krikštijami sulaukę kelių savaičių, 3 kartus panardinant į pašventintą vandenį, po to iš karto atliekamas Sutvirtinimas (patepimas mironu), daugiau įdomių, galbūt dar negirdėtų faktų sužinosite būtent šiame ekskursijos sustojime.

6 sustojimas: Šarm El Šeicho senamiestis (senajame turguje) - vieta, kurią privalu pamatyti

Anglų k. - "Old city", "Old market", rusų k. "Starij gorod" tokius ir panašius pavadinimus galime girdėti vykstant į Šarm El Šeicho senamiestį, dar vadinamą "senąjį turgų" – vietą, kurią privalu pamatyti ir joje pasivaikščioti. Priešingai nei jo pavadinimas, šis turgus yra palyginti naujas bei pastatytas vos prieš kelis dešimtmečius. Vaikštinėjant šioje teritorijoje nereiktų tikėtis prabangių parduotuvių, nes vieta turi autentišką atspalvį ir tarytum nukelia į senovę menančius laikus. Ir net jei nėra tikslo kažką įsigyti, verta pasivaikščioti, kad pajusti specifinę miesto atmosferą ir susidaryti vietinės kultūros įspūdį.

Vaikštant ir landžiojant gatvelėmis galima pamatysite daugybę parduotuvėlių, kuriose prekiaujama tradicinėmis egiptietiškomis prekėmis: tabaku, juvelyriniais dirbiniais, drabužiais, vaistažolėmis, prieskoniais bei odos dirbiniais. Daugelis kitų parduodamų produktų yra sutinkami ir kituose Egipto miestuose, o norint įsigyti vietinių autentiškų rankdarbių gali tekti jų ilgiau paieškoti. Vienas iš tokių – rankomis austi kilimai, kurių tiek spalvų, tiek raštų gama tokia plati, kad net akys raibsta nuo jų gausos ir įvairaus pasirinkimo. O išsirinkus patinkantį, svarbu ir kainą suderėti... Kaip ir daugelyje turgų, Šarm El šeicho senamiestyje (senajame turguje) - galimos derybos ir kokią kainą sulygsite priklausys nuo Jūsų gebėjimo gerai derėtis, kainą sumažinant perpus ar ir net daugiau.

"Senasis Šarm El turgus" taip pat garsėja žuvies restoranais, gal net teisingiau šią gatvę būtų vadinti – "Jūros gėrybių gatve". Čia galima apsilankyti keliuose žuvies bei jūros gėrybių restoranuose: populiariausi iš kurių – "Fares", "Fish Mart" ir išsirinkus bei užsakius patiekalus pasimėgauti gardžiais žuvies ir jūros gėrybių patiekalais. Turime patarimą, prieš pateikiant užsakymą, atsiklauskite aptarnaujančio personalo kiek asmenų yra skirtas patiekalas, nes porcijos iš tiesų nėra mažos ir nors maistas gardus, bet ne visada įveikiamas. Apžvalginio turo metu kitoks Šarm El Šeichas arba miestas vietinių akimis į restoraną pietums ar vakarienei neužsuksime, nebent turėtumėte specialų pageidavimą, tuomet programą galėtume pakeisti. 

7 sustojimas: Al Sahaba mečetės Šarm El Šeicho senamiestyje

Al Sahaba mečetė dabar yra antra pagal dydį Šarm el Šeiche po Al-Mostafa mečetės. Mečetė yra turbūt ryškiausias Šarm el Šeicho miesto pastatas ir vienareikšmiškai vienas iš labiausiai įsimintinų senamiestyje. Tiesą sakant, iš pirmo žvilgsnio ji atrodo labiau panaši į stebuklingą pilį nei mečetę.

Egipto architekto Fouad Tawfik Hafez suprojektuotas pastatas yra osmanų ir mamlukų architektūros mišinys, kuris už projektą nepaėmęs nei cento, o statyba kainavusi apie 31 milijoną Anglijos svarų sterlingų. Nors mečetė atrodo statyta prieš kelis šimtmečius, tačiau visų nuostabai tai – 2008 m. statinys. Pastatytas 3000 kvadratinių metrų plote, Al Sahabos mečetė suprojektuota ir pastatyta ant griuvėsių dar nuo Izraelio okupacijos laikų. Šiame įspūdingame pastate yra du, 76 metrų aukščio minaretai ir spindintys kupolai, o stogo pakyla siekia 36 metrus. Mečetėje gali tilpti apie 3000 maldininkų.

Apžvalginio turo metu Al Sahabą mečetę apžiūrime iš išorės, pageidaujant bei neesant pamaldų metui, persirengus specialiais drabužiais galima užeiti ir į vidų.

8 sustojimas: Parduotuvėlės

Prieskonių, sausainių ir duonos parduotuvėlės, kur vietiniai ir žinantys keliautojai apsiperka. Pageidaujant sustojimas ir apsiprekinimas šiose parduotuvėlėse ar galima dar būtų vadinti krautuvėlėse. Asmeniškai, visuomet būdama Šarm El šeiche neaplekiu šio rajono ir įsigiju arbatų, prieskonių ne tik sau, bet ir savo artimiesiems. Pageidautumėte ir Jūs? Rekomenduotume turėti Egipto svarų, nes nereikės papildomų derybų dėl valiutos skirtumo. 

9 sustojimas: Vietinis turgelis

Egiptas garsėja gausia vaisių pasiūla. Pageidaujant galėsime sustoti vietiniame turgelyje, kur turėsite galimybę įsigyti sezoninių vaisių: mangų, guavų, granatų, braškių ar kitų pageidaujamų egzotinių ir jau gerai pažįstamų vitaminų šaltinių.

10 sustojimas: Kavinė

Vietinių žinoma kavinė, kurioje prabangos nėra, bet kavos skonio, kuria pavaišinsime, neužmiršite. Žiemos ar šaltuoju metu vaišiname kava/ arbata, o šiltuoju: mangų ar cukranendrių sultimis pasirinktinai.  

11 sustojimas: Pasivaikščiojimas prie "Šokančių fontanų" tviskančioje "Soho" aikštėje

Soho aikštė, dar galima būtų vadinti ir Soho parku, – viena pagrindinių Šarm el Šeicho lankytinų vietų, kuri tarytum „mini miestas“ su pramogų centrais, restoranais, parduotuvėmis bei šviesos ir muzikos grožybėmis.

Parkas buvo pradėtas kurti 2009 m., savininkai tai Savoy, Sierra... viešbučių tinklui priklausantys atstovai, todėl apsistojus šio tinklo viešbučiuose, kai kurioms Soho aikštės paslaugoms, restoranams yra taikomos specialios palankesnės kainos.

Reiktų atkreipti dėmesį, kad tamsiu paros metu, Soho aikštė yra gerai apšviesta, joje daug suoliukų, žalumos bei gėlių. Specialiai fotosesijoms įrengta daug meno objektų ir bronzinių skulptūrų. Kartais atrodo, kad figūrų yra tiek daug, kad jautiesi tarsi būtum muziejuje ar bronzinės architektūros festivalyje.

Kaip patekti į Soho? Į Soho aikštę galite nuvykti savarankiškai, jei viešbučiai netoli – pėsčiomis, jei toliau – užsakant transportą ar ir/ taksi. Mūsų apžvalginio turo - „Kitoks Šarm El Šeichas arba miestas vietinių akimis“ sustojame ir pėsčiomis apsilankome prie "Šokančių fontanų" tviskančioje "Soho" aikštėje, tamsiu paros metu, nes būtent tada įsižiebia šimtai lempučių“. Vieta unikali ir puikiai atsiliepia buvę keliautojai, o akį veriantys reginiai sužavi kiekvieną čia apsilankiusijį. 

Į kelionės kainą įskaičiuota:

  • Individualus transportas (vykstant iki 4 asmenų – lengvasis automobilis, nuo 4 iki 13 asmenų – mikroautobusas);
  • Lankytini, programoje aprašyti objektai;
  • Kava, sultys;
  • Atstovas - gidas (rusų ar/ ir anglų kalbomis).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

  • Asmeninės išlaidos;
  • Pageidaujant arbatpinigiai (gidui ir vairuotojui).

Atsiliepimai

  • Turėti kepurę, kremą ir akinius, šiltesnį rūbą (jei ekskursija vyks šaltuoju metų laiku); 
  • Pageidaujant apsiprekinti vietinėse parduotuvėse, turgelyje - vietinių pinigų Egipto svarų, kai kurios parduotuvės priima - atsiskaitymą banko kortelėmis;
  • Turėti paso kopiją (popierinė kopija ar nuotrauka telefone);
  • Įkrauti telefoną, fotoaparatą, kamerą bei pasiimti papildomą energijos šaltinį;
  • Pasiimti vaistų nuo skausmo, apsinuodijimo ar pan;
  • Ekskursija vedama rusų ir/ ar anglų kalbomis.

Turo kaina:

  • Iki 2 asmenų grupei kaina 30 € grupei;
  • Vaikais nuo 4-12 m. kaina derinama;
  • Nuo 3 asmenų – po 15 € asmeniui.

Panašaus tipo kelionės