Dauguma viešbučių yra patikrinti mūsų kolektyvo.
Susisiekite su mumis:
+370 (5) 2761188, +370 (6) 8790424
I-V: 10.00- 19.00 VI-VII: pagal susitarimą

Taba

Tabos miesto istorija ne paprasta, miestas daugelį metų buvo dalinamas tarp Izraelio ir Egipto valstybių.

Senovėje, kaip ir daugelis kitų Sinajaus rajonų, Taba buvo prekybininkų iš Arabijos pusiasalio atvykusiems į Egipto žemės susitikimo taškas. 1892 metais, kai Egiptą kontroliavo Osmanų imperija į imperijos postą po tėvo mirties atėjo sūnus Khedive‘as Abbasas Helmi II ir tapo Egipto valdovu.

Osmanų sultonui valdant, buvo nuspresta sumažinti ir apriboti Britų buvimą Osmanų žemėse, todėl jis įsakė Egiptui neturėti jokių išteklių Akabos įlankoje. Egiptiečiai atmetė Osmanų sprendimą ir rytuose išlaikė sienų ribas, kurios prasidėda tašku į rytus nuo El Arish miesto šiaurėje ir baigiasi Tabos miesto vietoje. Vėlgi, Osmanai norėjo perimti Tabos miesto kontrolę, tačiau D. Britanijos valdžia nustatė aiškias tarptautiniu mastu pripažintas Egipto sienas, tarp kurių buvo ir Tabos miestas. Vėliau paskelbtas Sueco kanalo nacionalizavimas ir tarp Egipto bei Izraelio buvo pasirašytos taikos sutartys, o tai buvo dar vienas pripažinimas, kad Tabos miestas priklauso Egipto teritorijoms. Dėja tuo pasidžiaugti ilgai egiptiečiai negalėjo, 1967 m. po eilinio karo Izraelis perėmė viso Sinajaus pusiasalio kontrolę šešeriems metams. Egiptas spalio kare nugalėjęs Izraelio pajėgas žingsnis po žingsnio, laikotarpiu nuo 1978 iki 1982 m. atgavo teritorijas visuose Sinajaus regionuose. Po ilgų derybų ir tarptautinio arbitražo laikotarpio Egipto prezidentas Hosnis Mubarakas, 1989 m. Kovo 19 d. sugebėjo susigrąžinti Egiptui ir Tabos miestą. Nuo to laiko Egipto vyriausybė pradėjo skirti daug dėmesio Egipto miestui. Taboje sparčiai buvo plėtojama infrastruktūra, keliai, atsirado daugybė naujų paslaugų bei kitų galimybių. 
Taba, tai nedidelis Egipto miestelis prie Akabos įlankos. Miestas nėra pačioje Egipto šerdyje, miestelio geografinė padėtis - Sinajaus pusiasalyje, visai prie sienos su Izraelio valstybe. Taip pat Taba miestas yra vos pora valandų kelio atstumu nuo Jordanijos bei Saudo Arabijos teritorijų. Šis puikus regionas yra 240 kilometrų į šiaurę nuo garsiojo Šarm El Šeicho kurorto. Nuo miestelio vos 6 km atstumu yra nuostabi Pharaoh‘o sala. Taba regione yra toliausias rytuose Egipto kurortas. Raudonosios jūros pakrantėse aukšto standarto viešbučiais garsėja Tabos aukštumos (Taba Heights), esančios maždaug už 18 km nuo Tabos. Nuo Tabos kurorto tik 106 km iki Petros – „dykumos sužadėtinės“ ir vos 9 km iki Izraelio kurorto Elato. Tabos kurortą apgobę didžiuliai Sinajaus granito kalnai. Garsusis lankytojų objektas Spalvingasis Kanjonas yra vos 12 km nuo kurorto pusiasalio pietryčiuose. Verta aplankyti ir Saladino pilį, ši nuostabi pilis yra tik 10 kilometrų nuo Al Aqaba miesto ir tik 250 metrų nuo Egipto sienų.

Kelionės autobusu

Kelionės savo transportu

Kelionės laivu