Marsa Alam

Buvęs žvejų kaimelis, esantis rytų Egipte vakarinėje Raudonosios jūros pakrantėje, į pietryčius nuo Hurgados. Marsa Alam kaimelyje žmonės gyvenę jau nuo seno (arba kaip sakoma, jau nuo akmens amžiaus), regiono apylinkėse buvo randami piešiniai ant uolų, kurie vaizdavo medžioklę su šunimis. Vėlesnio amžiaus „grafičius“ galima rasti Wadi Hammamat, kuris yra netoli El Quseir.
Ptolemėjas II Antikos laikais buvo nutiesęs apie 230 km ilgio kelią per visą Rytų dykumą nuo Edfu iki Marsa Alamo prie Raudonosios jūros. Kelias ėjo pro egiptietiško aukso kasyklas. Pasak archeologų, šis kelias buvo pagrindinis prekybinis kelias tarp Nilo žemumos ir Myos Hormoso uosto prie Raudonosios jūros. Romėnai šį antikinį uostą naudojo prekybai su Indija ir rytų Afrika. Taip pat per jį ėjo ir šilko kelias į Aziją.

Šio regiono apylinkėse gausu pusbrangių akmenų, aukso, švino, smaragdų, vario ir kt. 
Marsa Alam buvo gyvybiškai svarbus senovės Egipto, tačiau ne ką mažiau svarbus ir šių dienų Egipto ekonomikai. Čia buvo įrengtos pirmosios smaragdų kasyklos, pietinėje Marsa Alam dalyje esančiame Wadi El Gemalo nacionaliniame parke, Kleopatros kasyklas galima aplankyti ir šiomis dienomis. (Kasyklos pavadinimas kilo iš Kleopatros meilės papuošalams su smaragdais, tačiau nėra tikslių įrodymų, jog šios kasyklos veikė Kleopatros valdymo laikais).
Svarbios datos: 1571 m. sultonas Selimas I ant kalvos pastatė sunkiai įveikiamą El Kuseir (El Quseir) tvirtovę, iš kurios prireikus buvo galima apginti El Kuseiro uostą ir vykstančius Raudonąja jūra, sekti sultono imperijos prekybos kelius. 
1799 m. prancūzų armija, vadovaujama Napoleono, užėmė miestą ir tvirtovę, sustiprino jos apsaugą patrankomis. Šie sustiprinimai tvirtovei padėjo atsilaikyti prieš britų laivų puolimą. 
1801 m. įsiveržus jungtinei britų ir indų armijoms, vadovaujamai generolo Bairdo, prancūzai paliko tvirtovę.
XX a. Pradėjo kurtis Marsa Alam kurortas. 
2001 m. pastatytas privatus oro uostas, kuris padarė didžiulę įtaką turizmui, ypač nardymo mėgėjams. Nardymo mėgėjams tai ideali vieta tiek giluminiam, tiek ir paviršiniam nardymui,  o poilsiautojams puiki vieta pasidžiaugti nepaliesta gamta, koralų rifais ir tyru vandenimi.
2007 m. nutiestas naujas 220 km kelias tarp Marsa Alam ir Edfu. 
Marsa alam turi 3 pagrindinius rajonus: El Quseir, Port Ghaleb ir Marsa alam. Nuo vieno rajono iki Marsa alm rajono virš 150 km. 
Port Ghaleb rajonas kaip ir El Gouna (Egipte) nepanašus į daugelį Egipto miestų ir rajonų. Esant gyvam Port Ghaleb įkūrėjui iš Kuveito kilusiam milionieriui, El Hurafi, buvo dirbtinai iškastas kanalas. Moderniai įrengtoje prieplaukoje stovi prabangios jachtos, europietiško stiliaus restoranai tiek stiliumi, tiek ir kainomis.  Deja po El Hurafi mirties, sūnūs tėvo idėjos nepuoselėjo, pradėtas statyti rajonas, toliau nebuvo plečiamas. Liko pastatyti kelių aukštų namai, o naujos statybos nevyksta, tai – prestižinis rajonas Egipte ir nekilnojamojo turto kainos čia – aukštos. Mėgiama užsieniečių poilsio vieta, daugelis užsieniečių ar pasiturinčių egiptiečių turi nuosavus apartamentus.

Kelionės autobusu

Kelionės savo transportu

Kelionės laivu

Automobiliu arba mikroautobusu