Karnako šventyklų kompleksas, esantis netoli Luksoro Egipte, yra vienas didžiausių senovės religinių statinių pasaulyje. Jis buvo skirtas dievui Amonui-Ra ir statytas bei plėstas per kelis šimtmečius, pradedant Viduriniąja Karalyste iki Ptolemėjų laikotarpio. Komplekse yra didžiulis hipostilinis salė su 134 kolonomis, obeliskai, skulptūros ir šventyklos, atspindinčios senovės Egipto architektūros didybę.
Kelionės laivu per Nilą – tai tradicinis būdas kirsti upę Egipte, sujungiantis miestus ir kaimus abiejose pusėse. Šios perkėlos, dažnai naudojamos vietinių gyventojų, siūlo unikalią galimybę pasigrožėti Nilo kraštovaizdžiu ir pajusti kasdienio gyvenimo ritmą. Naudojami tiek modernūs laivai, tiek tradiciniai buriniai felukai. Tokios kelionės ne tik praktiškos, bet ir suteikia autentiškos patirties.
Kelionė į Bananų salą, esančią netoli Luksoro Nilo upėje, yra populiarus turistų pasirinkimas. Ši sala garsėja savo vešliomis bananų plantacijomis, vietiniu ūkininkų gyvenimu ir ramiu kraštovaizdžiu. Lankytojai gali pasivaikščioti tarp bananų medžių, paragauti šviežių vaisių ir mėgautis tradiciniais Egipto užkandžiais. Tai puikus būdas atrasti Nilo grožį ir autentišką regiono kultūrą.
Memnono kolosai – tai dvi didžiulės, maždaug 18 metrų aukščio akmeninės statulos, stovinčios netoli Luksoro Egipte. Jos vaizduoja faraoną Amenhotepą III, sėdintį soste. Statulos buvo pastatytos apie 1350 m. pr. Kr., saugoti įėjimą į jo laidojimo šventyklą, kuri dabar beveik visiškai sunaikinta. Viena iš statulų garsėjo paslaptingu „dainavimu“ – garsais, kuriuos ankstyvais rytais sukeldavo temperatūros pokyčiai ir įtrūkimai akmenyje, pritraukdami lankytojus iš viso pasaulio. Šie garsai nutilo po restauracijos Romos laikais.
Gardūs pietūs, leidžiantys prisiliesti prie tradicinių Egipto patiekalų.
Hatshepsut šventykla, dar žinoma kaip Djeser-Djeseru („Švenčiausiųjų šventovė“), yra įspūdingas senovės Egipto architektūros kūrinys, esantis Deir el-Bahari slėnyje netoli Luksoro. Ji buvo pastatyta apie 1450 m. pr. Kr., valdant faraonei Hatshepsut, vienai iš nedaugelio moterų, kurios valdė Egiptą kaip faraonės. Šventykla, įrėminta stačių uolų, išsiskiria terasinėmis platformomis, kolonadomis ir reljefais, vaizduojančiais Hatshepsut pasiekimus, įskaitant jos prekybos ekspedicijas į Puntą. Tai ne tik dievybėms skirta vieta, bet ir paminklas faraonės valdžiai bei jos indėliui į Egipto istoriją.
Karalių slėnis, esantis netoli Luksoro, yra viena garsiausių senovės Egipto archeologinių vietovių, kurioje buvo laidojami Naujosios Karalystės faraonai (16–11 a. pr. Kr.). Slėnyje iškirstos daugiau nei 60 kapaviečių, iš kurių dauguma priklauso žymiausiems faraonams, tokiems kaip Tutanchamonas, Ramsesas II ar Seti I.
Alebastro fabrikėlis Egipte – tai tradicinis mažas dirbtuvių ir parduotuvės derinys, kuriose gaminami ir parduodami įvairūs alebastro dirbiniai. Alebastras, tai minkštas akmuo, naudojamas rankdarbiams, skulptūroms ir papuošalams gaminti. Tokie fabrikėliai siūlo ne tik galimybę įsigyti unikalių suvenyrų, bet ir stebėti, kaip meistrai formuoja akmenį rankomis, naudodami senovinius įrankius. Šiose parduotuvėse galima rasti įvairių alebastro dirbinių, tokių kaip vazonai, statulėlės, žibintai ir kitos dekoratyvinės prekės, kurios puikiai tinka kaip Egipto kultūros atspindžiai ir suvenyrai.
Pageidaujant:
Užsakant ekskursiją būtina atsiųsti paso kopiją, kuri bus siunčiama užsakyti leidimą (tinka ir nuotrauka telefone), viešbučio pavadinimą, kambario numerį – rekomenduojame ne vėliau kaip 24 val iki išvykimo.
Užsakant individualų turą rekomenduojame reikiamą informaciją atsiųsti ne vėliau kaip 3-2 dienos iki išvykimo.
Vykstant su grupe, organizuojama: antradienį, ketvirtadienį, sekmadienį (kitomis dienomis pagal paklausimą);
Vykstant individualiai - organizuojama Jūsų pasirinkta data;
Rusų ar anglų kalbos gido-egiptologo paslaugos (apie gido pasirinkimą būtina pranešti užsakant ekskursiją).
Keliavote su mumis? Pasidalinkite įspūdžiais.