Bodrumas

Bodrumas, įsikūręs Egėjo iš Viduržemio jūrų sankirtoje, stovintis ant garsaus antikos miesto Halikarnaso, kažkada buvusio Karijos sostine, griuvėsių.

 

Čia garsaus antikos istoriko – Herodoto tėvynė. Įkurtas 200 metais prieš Kristų ir išgyvenęs daugelį mūšių, miestas dažnai pereidavo iš rankų į rankas, buvo daugelio senovės civilizacijų klestėjimo ir žlugimo liudininkas.
Bodrume yra vienas iš septynių pasaulio stebuklų – Karijos imperijos valdovo Mauzolo mauzoliejus. Dabar mauzoliejaus kasinėjimų vietoje yra įrengtas įdomus muziejus.
Bodrumo kurorto uoste yra Šv. Petro pilis. Nuo Petronijaus pilies, pastatytos šv. Petro garbei atsirado Bodrumo miesto vardas. Didžiulė siena saugo vienintelį Turkijoje archeologijos muziejų, esantį po vandeniu.
Bodrumas – mėgstamiausia Turkijos elito poilsio vieta, dailininkų, rašytojų, poetų ir mecenatų susitikimo vieta. Taip pat šį kurortą itin mėgsta buriuotojai. Uoste sezono metu galima pamatyti šimtus jachtų, o įlankoje, atvykstančius kruiziniais laivais viso pasaulio aristokratiją…
Šiandien Bodrumas dovanoja mums gražaus kurortinio miesto malonumus – rytietišką turgų, painų daugybės pėsčiųjų gatvelių labirintą, restoranus, kavinukes, įsikūrusias pakrantėje ir itin tinkamas grožėtis grakščiomis jachtomis, saulėtekiais ar saulėlydžiais.
Bodrumas – tai gyvenimas, pulsuojantis 24 valandas per parą. Ilgi vasaros vakarai pakrantės restoranuose ir baruose, siaurose vingiuotose gatvelėse yra palydimi lengvo džiazo garsų. Karštos čia naktys garsiosiose kurorto diskotekose – nieko, išskyrus malonumus, pramogas ir linksmybes, nes iki ryto dar toli… O gal norite mėgautis tarptautinės jachtų įlankos atmosfera sėdėdami su gaivaus gėrimo taure. Besileidžianti Saulė meta ilgus šešėlius ant galingos tvirtovės, o vakaras ruošiasi audringai ir ilgai nakčiai…
Ne tik naktinio gyvenimo mėgėjams Bodrumas siūlo įdomų ir patrauklų poilsį – dieną Jums atsivers daugelis šio regiono grožybių ir įžymybių. Kurortą supa kalnai, apaugę pušynais, apelsinų ir mandarinų medžių giraitėmis. Vietovės peizažas labai įvairus, pagyvintas ryškiomis Saulės, žalumos, įlankos smaragdinio vandens ir geltono smėlio spalvomis. Oras čia gaivus ir sausas. Kad ir kiek kartų važiuotumėte tuo pačiu keliu, jūs nenustosite gėrėtis supančios gamtos grožiu ir kiekvieną kartą aptiksite ką nors naujo.
Gundantis kvapas sklinda iš nedidelių restoranų virtuvių, turkiškos virtuvės delikatesų skonis lepina gomurį. Neįpareigojantys pasivaikščiojimai žada naujas pažintis. Dar lieka laiko pasiklausyti vieno iš daugelio džiazo gitaristų ir išgerti vyno taurę prieš pasineriant į garsiąją Halikarnaso diskoteką. Kitas rytas prasidės vėlai… Bet juk tai atostogos. O ramios valandos, praleistos paplūdimyje ir nuostabiai skaidrioje jūroje, padės jums sukaupti jėgų ateinančiam vakarui. Vargu ar kur nors kitur Jūs galėsite praleisti atostogas geriau negu čia.