Большинство отелей проверены нашей командой.
Связаться с нами: I-V: 10.00-19.00 VI-VII: по предварительной записи

Luksoras


Luksoras – miestas Egipte, dėl savo turtingos istorinės ir archeologinės reikšmės dažnai vadinamas "didžiausiu pasaulio muziejumi po atviru dangumi".

Niekur pasaulyje nėra tokių įspūdingų griuvėsių, kaip senuosiuose Tėbuose, pelnytai vadinamuose "karalių miestu ir miestu karaliumi". Juk Tėbai ir Vidurinės (2050 – 1700 m pr. m. e. ) ir Naujosios (1580 – 1070 m pr. m. e. ) karalystės laikais su nedidelėmis pertraukomis buvo Didžiojo Egipto sostine. Ypač klestėjo ji apie 1500 m. pr. m .e., kai tapo menų ir prekybos sostine, galybės tvirtove. Apie 5 – 8 a. prieš mūsų erą Tėbai neteko tos buvusios galybės, bet liko reikšmingi kaip dievo Amono žynių buveinė. Egipto valdovai nuo seno rodę savo galią, šlovinę savo vardą didingais statiniais, vienas iš kurių – Karnako šventykla (kompleksas).

 

 

 

 

Kalnų fone, Deir Al Bahari (Dayr Al-Bahri) kalnų papėdėje, iš dalies uolose iškirsta, pomirtinė valdovės Hačepsut šventykla – kvapą gniaužiantis reginys. Valdovės (faraonės) Hačepsutos žynio bei architekto Senenmoto XVIII dinastijos laikotarpiu suprojektuotas, monumentalus statinys įspūdingomis terasomis kyla iš lygios dykumos ir tarytum dailiai įsispraudžia į kalnus. Apie šios šventyklos svarbą galima spręsti, kaip ji senovėje buvo vadinta „Djeser-Djeseru“ (Šventųjų šventykla arba švenčiausia iš šventųjų), o jos statybai prireikė apie 15 metų.

Deir Al – Bahri (Dayr al-Bahri) yra Tėbų nekropolyje, vakariniame Nilo upės krante į rytus nuo Karalių slėnio, esanti Egipto archeologinė vietovė. Jos pavadinimas išvertus iš arabų k. reikštų „šiaurinis vienuolynas“ susijęs su VII a. pr. m. e. čia pastatytu vienuolynu.

Greta pagrindinės šventyklos yra daug senesnė Mentuhotepo II, (XI dinastijos) valdovo, sugebėjusio suvienyti Egiptą, šventyklos griuvėsiai (pastatyta apie 1970 m. pr. m. e.) bei XVIII dinastijos valdovo Tutmozio III apie 1435 m. pr. m. e., virš dviejų ankstesnių šventyklų ir tarp jų pastatyta šventykla. Iš dalies iškirstoje uoloje, iš dalies pastatytos šalia jos, trys šventyklos stovi tarytum natūraliame amfiteatre, o už jo esančios įspūdingos uolos dar labiau sustiprina statinių didingumą.

 


 

Pirmąjį karštojo oro balioną išrado broliai Joseph ir Etienne Montgolfier, pademonstravę 1783.06.04 Annonay, kuomet balionas pakilo į 1000 m aukštį ir nuskriejo apie 2 km. Tų pačių metų, rugsėjo mėnesį priešais Versalio rūmus buvo pademonstruotas baliono su pintine, kurioje buvo avis, gaidys ir antis pakilimas, o lapkričio mėn. išbandytas 2200 m3 talpos balionas su geležine pakura, kuriuo pirmą kartą skrido žmonės.

Oro balionų ne vienas, galimai Jus nustebinsiu pasakydama, kad dėl palankių oro sąlygų ir galimybės kilti beveik visus metus, Egiptas yra viena iš pirmaujančių šalių, skraidančių oro balionų srityje, pranoksta tik JAV. Šiandien ir mes turėsime galimybę šią statistiką padidinti. Gal norėtumėte ir Jūs pakilti oro balionu Egipte? Tuomet reikėtų pasiplanuoti atvykti į Luksorą bent dviems dienoms ir saulei tekant galėsite išvysti "Vakarų", dar vadinamo "Mirusiųjų" kranto grožybes iš paukščio skrydžio. Jei nebijote aukščio, tai norėsite kartoti, o jei baiminatės, galimai užteks ir vieno, bet potyris iš ties neįkainojamas ir vertas to "pirmojo karto" sąvokos.


 

 

 

Luksoras pastatytas senovinio Tėbų miesto vietoje, kuri Naujosios karalystės laikotarpiu buvo senovės Egipto sostine.

Mieste yra Karnako šventyklų kompleksas, didžiulis muziejus po atviru dangumi, ir Luksoro šventykla, kurie yra nuostabūs senovės Egipto architektūros ir meno pavyzdžiai.

Nilo vakariniame krante esantis Karalių slėnis garsėja karališkomis kapavietėmis, tarp jų ir garsiuoju Tutanchamono kapu.

Netoliese yra Karalienių slėnis, kuriame saugomi įvairių karalienių ir princų kapai.

Luksoro muziejuje lankytojai gali susipažinti su turtingos vietovės istorijos eksponatais, suteikiančiais papildomų žinių apie senovės Egipto kultūrą.

Taip pat Luksore siūlomi kvapą gniaužiantys skrydžiai karšto oro balionu, iš kurių atsiveria unikali miesto ir jo istorinių vietų perspektyva.

Besidomintiems senovės Egipto istorija ir architektūra Luksoras yra privaloma lankytina vieta, siūlanti užburiančią kelionę į praeitį.

Путешествие на автобусе

Путешествие на собственном транспорте

Прогулки на лодке

Микроавтобус и внедорожник

На машине или микроавтобусе