Nachricht
Egiptas
Šarm El Šeicho ir Hurgados regionų palyginimas
Pakilimas oro balionu Luksore (Egipte)
2023-10-23
Nepažintas Egiptas – Nasero ežeras: įspūdingi gamtos peizažai, šventyklos ir žūklė, toks pavadinimas užgimė 6-tą kelionės dieną, o įspūdžių buvo tiek daug, kad reikėjo gerų trijų savaičių, kad viskas sugultų, kažkas išsitrintų ar priešingai išryškėtų.
Egipto migracijos kortelė
2023-12-10
Kaip savarankiškai užpildyti atvykimo į Egiptą migracijos kortelę?
Egipto viza
2023-12-10
Kaip savarankiškai įsigyti Egipto vizą, atvykus į Hurgados, Šarm El Šeicho, Marsa alam, Taba oro uostus?
Metro Kaire
2024-02-11
Kairas yra didžiausias arabų miestas pagal gyventojų skaičių bei plotą, o pagal gyventojų skaičių užima net septintą vietą pasaulyje (20 mln. ir 901 tūkst. gyventojų, skaičiuojant nuo 2020 m.) ir sudaro apie 20 % visų Egipto gyventojų. Tai – labiausiai apgyvendintas miestas Egipte, dar nereiktų pamiršti, kad taip pat tūkstančiai žmonių kasdien atvyksta iš kitų provincijų, miestų į Kairą dėl darbo, gydymo ar įvairių paslaugų, nes čia įsikūrusios vyriausybinės įstaigos, ambasados, konsulatai, dauguma pagrindinių ligoninių.
Šarm El Šeicho tarptautinis oro uostas – „vartai į Raudonosios jūros perlą“
2024-08-31
Šarm El Šeicho tarptautinis oro uostas – „vartai į Raudonosios jūros perlą“
Šarm El Šeicho tarptautinis oro uostas atidarytas 1968 m. gegužės 14 d. kaip Izraelio karinių oro pajėgų bazė. 1979 m. pasirašius Egipto ir Izraelio taikos sutartį ir vėliau Izraeliui pasitraukus iš Sinajaus pusiasalio, šis oro uostas pradėjo veikti kaip civilinis ir tapo vienu populiariausiu oro transporto mazgu, dar vadinamu „vartais į Raudonosios jūros perlą“ arba „vartais į rojų“.
Šarm El Šeicho oro uostas (arab. مطار شرم الشيخ الدولي Maṭār Sharm El Sheikh El Dawli) (IATA: SSH), HESH (ICAO kodas) yra Šarm el Šeiche, Egipte. Tai trečias (po Kairo ir Hurgados) pagal užimtumą oro uostas Egipte bei pats didžiausias Sinajaus pusiasalyje.
Nors dauguma skrydžių iš Šarm el Šeicho oro uosto yra populiariais vietiniais maršrutais, pvz. skrydžiai į Egipto sostinę Kairą, Hurgadą, Luksorą, taip pat į kelis Europos ir Artimųjų Rytų miestus, visgi didžiąją dalį skrydžių sudaro sezoniniai užsakomieji (charter) skrydžiai iš Vakarų ir Rytų Europos, Skandinavijos, Baltijos šalių, Rusijos ir kt. šalių.
Oro uostas gali aptarnauti visų tipų keleivinius orlaivius. Jame įrengtos šiuolaikinės technologijos, navigacinė įranga, galinti užtikrinti skrydžių patogumą bei saugumą pagal pasaulinius standartus. Oro uosto pralaidumas daugiau kaip 50 orlaivių per dieną, o bet kokio tipo orlaivių nusileidimą ir pakilimą užtikrina du 3000 m ilgio ir 45 m pločio kilimo ir tūpimo takai.
Šarm El Šeicho kurorte yra vienas tarptautinis oro uostas, esantis apie 18 km iki miesto centro. Iš viso oro uoste yra du, vienas šalia kito, esantys terminalai. Vienaukštis T2 terminalas (kartais dar vadinamas senuoju) pradėjo veikti baigus oro uosto statybą. 2004 m. buvo rekonstruotas ir modernizuotas. Šiuo metu jis aptarnauja vidinius skrydžius, taip pat kai kuriuos užsakomuosius reisus.
Iš antrojo terminalo pėsčiomis pasiekiamas naujas dviejų aukštų T1 terminalo pastatas, kurio plotas 43 tūkst. m2, atidarytas 2007 m. Pirmajame terminale yra 40 registracijos stalų, 6 vartai tarptautiniams ir 2 vidiniams skrydžiams. Yra dvi puslankio formos salės, primenančios beduinų palapines. Tarp salių yra pasų kontrolės zona, restoranai ir kavinės, poilsio zona, informaciniai stendai arabų, anglų kalbomis. Pirmajame terminale aptarnaujami visi tarptautiniai ir/ar dalis užsakomųjų skrydžių iš viso pasaulio.
Nors terminalai yra vienas šalia kito ir nesunkiai galima nueiti pėsčiomis, tačiau atvykstant su užsakytu transportu, taksi ar kt. rekomenduojame pasitikrinti išvykimo terminalą, kad nepavėluotumėte į skrydį, jei išvykimas būtų iš kito terminalo.
Šarm el Šeicho oro uoste yra 2 „Pearl Lounge“ verslo salonai (salės), skirti „Priority Pass“ nariams (1 terminale ir 2 terminale). Maksimalus buvimo salėje laikas – 3 valandos, patekti į saloną gali tik tarptautiniais skrydžiais skrendantys keleiviai.
Skrydis iš Vilniaus į Šarm El Šeichą trunka apie 4,5 val. į vieną pusę. Atvykus į oro uostą, nesvarbu ar būtų 1 ar 2 terminalas, pasitiks banko ar/ ir vizų skyrius, kur Lietuvos ir daugelio kitų šalių piliečiai gali įsigyti Egipto vizą. Taip pat atvykus į Egiptą, nesvarbu ar pirksite Egipto vizą ar naudositės nemokamu Sinajaus spaudu, privalu užpildyti atvykimo (bei išvykstant išvykimo) migracijos kortelę, ją pildyti nesudėtinga, daugiau informacijos (čia...)
Yra šalių, kurių piliečiams Egipto viza būtina pasirūpinti iš anksto, atvykimo dieną nebus galimybės įsigyti oro uoste.
Galima užsakyti elektroninę „E-Visa“ atvykimui į Egiptą, patvirtinimo laikas neskubos tvarka gali užtrukti iki 7 darbo dienų.
Priminsime, jei planuojate apsistoti tik Akabos pusiasalyje (Sinajuje) ir neišvyksite iš šio regiono, keliauti ekskursijose Šarm El Šeicho regione, bei/ ir jei norėsite vykti į Jordaniją, bet viešnagė Egipte (Sinajuje) truks ne ilgiau kaip 15 d. – Egipto vizų įsigyti nereikia, užteks Sinajaus spaudo, kuris išvardintiems atvejams išduodamas nemokamai.
Jei planuojate vykti į Kairą, Luksorą, Aleksandriją ar išvykti iš Sinajaus bei apsistoti daugiau kaip 15 d., Egipto vizą, kainuojančią 25 JAV dolerius arba/ ir ekvivalentu Eurais (jei dirbs banko skyrius, galima mokėti ir banko kortele) rekomenduojame įsigyti neišėjus iš oro uosto zonos ir nepraėjus patikros pasų kontrolės zonos. Egipto viza galioja 30 d. turistiniais tikslais, be teisės dirbti.
Praėjus pasų bei vizų kontrolę ir atsiėmus registruotą bagažą, bus papildomai dar viena registruoto ir rankinio bagažo patikra. Jas praėjus, galite išeiti iš oro uosto zonos.
Jei reikalingas mobilus interneto ryšys, rekomenduojame įsigyti vietinę Egipto sim kortelę ir naudotis mobiliais duomenimis. Jei poreikis interneto ryšiui nėra itin didelis, užsakymo dieną rekomenduojame užsakyti minimalų telekomunikacijos planą (kaina priklausys nuo pasirinktos telekomunikacijų įmonės ir GB kiekio, tačiau orientacinė kaina nuo ~5 EUR), jam pasibaigus yra galimybė sąskaitą papildyti daugelyje prekybos vietų. Egipto sim kortelė galios tam pačiam laikotarpiui, kol galioja Egipto viza (30 d.) ar Sinajaus spaudas (galiojantis iki 15 d.). Perkant Egipto sim kortelę tiek oro uoste, tiek mieste, būtina turėti galiojantį pasą, kurio kopija bus paimta ir išsiųsta telekomunikacijų įmonei.
Jei atvykote į Egiptą, užsakydami kelionę su kelionių organizatoriumi, išėjus į lauką Jūsų lauks atstovas ir priklausomai nuo Jūsų apgyvendinimo vietos parodys kuris transportas veš į užsakytą viešbutį. Pervežimas su grupe įprastai vykdomas su dideliais autobusais.
Užsakius privatų (individualų) pervežimą, lauke reiktų ieškoti Jūsų vardo ir pavardės kortelės ar įmonės užrašo (jei yra sutarta kitaip) ir susitikus su atstovu ar/ ir vairuotoju, keliauti į užsakytą vietą (viešbutį, apartamentus, kempingą ar pan.) Šarm El Šeicho regione.
Keliaujant savarankiškai, dauguma taksi automobilių keleivių laukia automobilių stovėjimo aikštelėje prie išėjimo iš 1 terminalo. Kaina apskaičiuojama pagal atstumą ir dažnai gali priklausyti nuo derybų. Orientacinė kaina, jei transporto paslaugos yra Šarm El Šeicho mieste gali kainuoti nuo ~15 – 20 EUR į vieną pusę. Rekomenduojame prieš įsėdant į taksi automobilį suderinti kainą iki galutinio taško, jei yra galimybė, – užrašyti suderėtą kainą ant popieriaus, kad pristačius iki numatytos vietos, kaina nebūtų pakeista.
Taip pat galima užsakyti „InDrive“ pavežėjų paslaugą (panašiai kaip „Uber“) ir mokėti nurodytą kainą programoje, dažniausiai tik grynais pinigais.
Šarm El Šeicho mieste kursuoja maršrutiniai autobusai, kurie pagal poreikį sustoja norimoje vietoje, kaina priklauso nuo pasirinkto maršruto ir atstumo. Tačiau mikroautobusai į Šarm El Šeicho oro uosto teritoriją neužsuka, norint įsėsti į mikroautobusą atvykus į Šarm El Šeicho oro uostą, reiktų išeiti iš oro uosto zonos ir eiti link pagrindinės gatvės, tai nebus labai patogu, todėl rekomenduotume rinktis aukščiau išvardintus variantus transportui.
Oro uostas nuolat gerina savo infrastruktūrą, kad galėtų aptarnauti vis didėjantį keleivių srautą. Norime atkreipti Jūsų dėmesį, kad saugumo tarnyba atidžiai tikrina kiekvieną išvykstantį turistą, todėl sezono metu galimos eilės ir vykstant tarptautiniais reisais, rekomenduojame atvykti į Šarm El Šeicho oro uostą ne mažiau kaip 3 val. iki skrydžio.
Kokią valiutą vežtis į Egiptą: EUR, USD, UK£ ar Egipto svarus?
2024-12-17
Kelionės į Egiptą metu daugelis susiduria su klausimu, kokią valiutą vežtis. Ar geriausia pasiimti eurus (EUR), JAV dolerius (USD), Didžiosios Britanijos svarus (GBP) ar keistis į Egipto svarus (EGP)? Šiame įraše pateiksime patarimus, kurie padės išvengti klaidų ir sutaupyti pinigų.
Sinajus
2025-01-17