Mylimoji Gruzija

mylimoji-gruzija-image
Kelionės kaina nuo 529 €/asmeniui apsistojus dviviečiame ar triviečiame numeryje +   nuo 160 asmeniui

Organizuojama pagal Jūsų pasirinktas datas

„Sakvareli Sakartvelo“ – „Mylimoji Gruzija“

Vilnius – Kutaisi – Prometėjo urvai – Borjomi – Surami – Kazbegi – Ananuri – folkloro vakaras (esant ne mažesnei kaip 10 asmenų grupei) – Bodbė – Sighnaghi – Tbilisi – Uplistsikhe – Tsaltubo – Ureki – Batumi – Kutaisi – Vilnius

„Sakvareli Sakartvelo“ išvertus iš gruzinų kalbos reiškia „mylimoji Gruzija“. Naujajam kelionės maršrutui suteikėme šį pavadinimą, nes kelionės metu pažinsime visa, kas taip miela gruzino širdžiai. Gruzija mus pasitiks įspūdingais gamtos vaizdais, gardžiu maistu, tauriuoju vynu ir, žinoma, neišmatuojamu gruzinų nuoširdumu ir svetingumu.

Kelionės metu susipažinsime su gruziniškais patiekalais bei turėsime galimybę patys pasigaminti tradicinį gruzinų patiekalą – kinchali, stosime pakelėje nusipirkti ir paragauti vietinių užaugintų vaisių. Važiuodami „Gruzinų karo keliu“ kilsime link Kazbegi gyvenvietės, kur apsistosime svečių namuose. Čia išvysime tikrąją gruzinų kasdienybę, o ryte grožėsimės rytinės saulės spindulių nušviestu aukščiausiu statiniu Europoje, iškilusiu 2170 m. virš jūros lygio, – Šv. Trejybės cerkve. Kelionės metu leisimės į Prometėjo urvą, pasivaikščiosime po Ananuri tvirtovės kompleksą, lankysimės Džvari vienuolyne ir žavėsimės nuo kalno atsiveriančiais puikiais vaizdais į senąją Gruzijos sostinę – Mcchetą.

Lankysimės svečiuose pas gruzinus, o susirinkus ne mažesnei kaip 10 asmenų grupei vakare Jūsų lauks įspūdingas folkloro vakaras*, kurio metu turėsite galimybę išgirsti įspūdingą mišrų chorą.

Gruzijos sostinėje Tbilisyje pasivaikščiosime įžymiąja Rustaveli alėja bei pasilepinsime karštose sieros pirtyse.
Pageidaujant, vyksime į Martvili kanjoną. Jei oro sąlygos bus palankios, Martvili kanjone Jūsų lauks smagus 20 minučių pasiplaukiojimas valtimis*. Pasigrožėti kanjonu galėsite ne tik iš apačios, bet ir pasivaikščioti ir apžvelgti jį iš viršaus. Aplankę Martvili kanjoną, kelionę tęsime ir jei vėliau oro sąlygos mus džiugins, sustosime Ureki kurorte, garsėjančiame magnetiniu smėliu… Kelionės pabaigoje keletą dienų ilsėsimės Batumio kurorte prie Juodosios jūros.

1 diena. Kutaisis – Sataplia draustinis, Prometėjo urvas (apie 20 km)

Skrydis į Gruziją, maršrutu: Vilnius – Kutaisi. Atskridus oro uoste sutvarkomi atvykimo į šalį formalumai. Tiesiai iš oro uosto vykstama į Sataplia nacionalinį parką link Prometėjo urvų, garsėjančių požeminėmis upėmis ir vaizdingais uolų dariniais. Spėjama, kad šiose olose buvo grandinėmis prie uolos prikaustytas nubaustas mitologinis milžinas Prometėjas. Lankytojams suteikiama išskirtinė galimybė praeiti kiek daugiau nei 1 km ilgio požeminiais koridoriais ir apžiūrėti olos sales. Septyniolikos įvairiomis spalvomis apšviestų, stalaktitais ir stalagmitais išpuoštų, didžiulių olos salių apžiūra baigiasi žavinga kelione valtimi požemine upe (plaukimas galimas tik esant palankioms oro sąlygoms ir pakankamam vandens lygiui (plaukimas požemine upe – už papildomą mokestį).

Dauguma turistų, aplankiusių Prometėjo – Kumistavi urvą, teigia, kad tai vienas įspūdingiausių jų matytų urvų.

Kelionė link Tbilisi ir nazuki

Po pažinties su Prometėjo uola tęsime kelionę link Tbilisi. Pakeliui numatytas trumpas sustojimas pietums Kutaisi mieste tradicinių patiekalų restorane, kur ragausite kinchali (didelius koldūnus) (pietūs yra įskaičiuoti į kainą, gėrimai – už papildomą mokestį). Važiuodami per Rikotos (Suramio) regioną jūs išvysite keistą vaizdą – moteriškės, stovėdamos ar sėdėdamos šalia kelio, siūlys pirkti neįprastą lavašą. Iš tiesų jų rankose bus ne lavašas, o nazuki – saldi gruziniška duona. Būtinai sustosime ir įsigysime jos paragauti (kaina – apie 2 GEL). Paprastai nazuki Gruzijoje kepama per Naujus metus, tačiau Surami regione šį saldėsį įsigyti ir paragauti galima visus metus. Nazuki tešlos sudėtis tokia pati kaip ir lavašo: miltai, vanduo, druska ir mielės. Tačiau tai dar ne viskas – šio patiekalo skonis labai priklauso nuo šeimininkės išmonės, kuri savo nuožiūra papildomai į tešlą įdeda razinų, cinamono, medaus ar ką kita. Nuostabi patirtis ragauti ką tik iš krosnies ištrauktą cinamonu kvepiantį nazuki!

Stepantsminda – kinchali gaminimo pamoka – nakvynė

Paskanavę nazuki kelionę tęsime Gruzinų karo keliu, vyksime į Stepantsmindą miestelį, įsikūrusį vaizdingame Tereko slėnyje, Khevi regione. Stepantsminda, kuris dažniau yra vadinamas Kazbegi, įsikūręs 1740 m virš jūros lygio ir iš visų pusių apsuptas kalnų. Čia praleisime naktį svečių namuose, o rytą sutiksime stebėdami tarp kalnų kylančią saulę.

2 diena. Šv. Trejybės cerkvė, Ananuri, Jvari, apsilankymas gruzinų šeimoje

Po pusryčių pėsčiomis arba visureigiu (visureigiai už papildomą mokestį, apie 10 GEL (3,50 €) asmeniui) kilsime link aukščiausiai iškilusio statinio Europoje – Šv. Trejybės cerkvės, kuri pastatyta 2170 metrų virš jūros lygio. Pakilus Jūsų lauks nuostabi snieguotų viršukalnių panorama. Iš čia atsiveria puikus vaizdas į didingąjį Kazbegi kalną (5033 m), kuris dažnai vadinamas vartais į Kaukazą. Daugelis šiose vietose įamžintų kalnų vaizdų puošia knygų ir atviručių viršelius. Kazbegi neabejotinai yra viena įspūdingiausių vietų Gruzijoje, patys gruzinai šią vietovę vadina „šalies vizitine kortele“.

Nusileidę pėsčiomis arba visureigiais nuo kalno tęsime kelionę. Pakeliui sustosime apsilankyti Ananuri tvirtovės komplekse – viename iš dažniausiai turistų lankomų objektų. Ananuri tvirtovės kompleksas – klasikinė tvirtovė, kurios viduje yra dvi bažnyčios ir gynybinis bokštas. Kompleksą supa turkio mėlynumo Žinvali užtvankos vanduo. Neįprastos spalvos vanduo ir jame atsispindintys kalnai sukuria pasakišką vaizdą, kuriuo turėsite progą pasimėgauti ir Jūs. Pietūs vietinėje kavinėje už papildomą mokestį.

Džvari – „Kryžiaus“ vienuolynas

Po pietų lankysime Džvari vienuolyną, kur nuo kalno atsiveria puikūs vaizdai į senąją Gruzijos sostinę Mcchetą. Tai šalies religinis centras, įsikūręs Aragvi ir Kuros upės santakoje. Mccheta garsi istoriniais architektūriniais paminklais – bažnyčiomis ir vienuolynais. Regiono kultūros paminklai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Išvertus iš gruzinų kalbos žodis „jvari“ reiškia kryžių, tad lankysime „Kryžiaus“ vienuolyną. Vėliau leisimės nuo kalno prie šventojo Nino šaltinio ir, jei pasiseks, susitiksime su vietiniu vienuoliu. Pietūs pakeliui (už papildomą mokestį). Vėliau keliausime į vyno kraštą – Kachetiją. Pakeliui pravažiuosime kalnų vienuolynus, senovines bažnyčias ir miestelius, kalnus, slėnius, vynuogynus. Visa tai – vyndarystės tradicijomis garsėjanti Kachetija, Gruzijos regionas, esantis šalies rytuose. Teigiama, kad prieš 8 tūkstančius metų vynas gimė ne kur kitur, o Kachetijoje. Kachetijoje išauginama daugiau nei 2/3 viso Gruzijos vynuogių derliaus. Ilgaamžiškumu garsėjantys vietos gyventojai tiki, kad jų ilgaamžiškumo priežastis – Saperavi vyno rūšies jėga ir maistingumas.

Svečiuose pas gruzinus – Rtveli vyno šventė ir folkloro vakaras

Po ekskursinės programos svečiuosimės pas gruzinus: lankysimės šeimos vynuogyne, išgirsime vyno kelio istoriją. Jūsų lauks kelių rūšių vyno ir sūrio degustacija, o šventinį vakarą lydės gruzinų folkloro ansamblis (už papildomą mokestį; folkloro vakaras bus organizuojamas tik susirinkus ne mažesnei kaip 10 asmenų grupei). Po vyno degustacijos apsistosime nakvynei svečių namuose (kambariai svečių namuose – dviviečiai arba triviečiai, su vonios kambariu).

3 diena. Kachetija (Bodbė, Signagis) – Tbilisis

Po pusryčių numatytas apsilankymas vynuogyne ir vaismedžių sode, kur išvysite egzotinius ir jau mums visiems gerai pažįstamus vaismedžius ar vaiskrūmius, galėsite patys nusiskinti prinokusių vaisių. Paskanavę vynuogių ir vaisių tęsime kelionę. Trauksime į virš Alazanio slėnio ant kalvos įsikūrusį Signachį (Signaghi) – vieną gražiausių Kachetijos regiono miestelių, apsuptą granatmedžių sodų. Signachio įžymybė – nuo XVII amžiaus iki šių dienų išlikusi gynybinė siena su bokštais. Taip pat Signachis garsėja kaip „Meilės miestas“ arba „Gruzijos Las Vegasas“, nes santuokų rūmai čia veikia visą parą. Vėliau lankysimės Bodbė miestelyje, kuriame palaidota Šv. Nino ir yra veikiantis moterų vienuolynas. Pietūs pakeliui (už papildomą mokestį). Į pavakarę atvyksime į Gruzijos sostinę Tbilisį, kur pageidaujančių lauks vakarinis pasivaikščiojimas po miestą. Tbilisis yra Gruzijos sostinė ir didžiausias šalies miestas, kuriame gyvena apie 1,5 mln. gyventojų. Yra paskaičiuota, kad miestas buvo sugriautas ir atstatytas net apie 30 kartų! Šalies sostinės vardą Tbilisis nešioja jau penkiolika šimtmečių ir pelnytai yra vadinamas ekonominiu, socialiniu, kultūriniu ir politiniu Gruzijos centru. Nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

Sieros pirtys Tbilisyje

Teigiama, kad Tbilisio pavadinimas yra kilęs iš gruzinų kalbos žodžio, kuris išvertus reiškia „šilta“. Vakare bus galima apsilankyti „Abanotubani“ viešosiose ar privačiose pirtyse*, veikiančiose nuo ankstyvo ryto iki maždaug 23 valandos vakaro. Priešingai nei turkiškos pirtys, Tbilisyje sieros pirtys nuo seno buvo laikomos veikiau socialinės ir medicininės svarbos reiškiniu, nei dvasinės. Pasak istorinių šaltinių, XIII-ame amžiuje Tbilisyje veikė net 65 Sieros pirtys. Čia piliečiai susirinkdavo pramogauti ir aptarti valstybinių reikalų. Šiandien sieros pirtys yra vienos žinomiausių Senojo Tbilisio lankytinų vietų, atliekančių sveikatinimo ir poilsio funkcijas. Dėl vieno dalyko galite būti tikri – išėję iš pirties pasijusite kupini jėgų ir energijos. Netgi garsusis prancūzų rašytojas Aleksandras Diuma, apsilankęs gruziniškose pirtyje XVI amžiuje, rašė: „Nepakartojamas laisvės ir gerovės jausmas persmelkė mane. Visas mano nuovargis dingo ir jaučiuosi pakankamai stiprus, kad net galėčiau nuversti kalną“.

Įėjimo į sieros pirtį kaina nuo 12-15 GEL (apie 4-5 €) (kaina priklauso nuo asmenų skaičiaus pirtyje), pylingas (kūno šveitimas) – nuo 10 GEL (apie 3,50 €), masažas – nuo 20 GEL (apie 6,70 €). Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

4 diena. Tbilisi (apžvalginė ekskursija pėsčiomis arba transportu po miestą) – Uplistsikhe – Tsaltubo

Pusryčiai viešbutyje. Pažintį su miestu pradėsime nuo pagrindinio Gruzijos stačiatikių soboro – Šventosios Trejybės soboro (Sameba). Lankysime caro Vachtango Gorgasalio paminklą ir Narikala tvirtovę, iškilusią ant kalvos virš Tbilisio. Pasivaikščiosime pagrindine Tbilisio gatve – Rustaveli alėja, taip pat siauromis miesto gatvelėmis ir po vidinius kiemelius. Pageidaujantys galės pasikelti funikulieriumi (už papildomą mokestį). Po ekskursinės programos Tbilisyje, keliausite į miestą–tvirtovę Uplistsikhe. Tai miestas, išskaptuotas uoloje, įsikūręs ant aukšto Mtkvari upės šlaito. Uplistsikhe yra viena seniausių gyvenviečių ne tik Gruzijoje, bet ir Kaukaze, įkurta vėlyvajame Bronzos amžiuje (apie 900 m. prieš Kr.), tačiau labiausiai išvystyta V-I a. prieš Kr. Kol Gruzija nebuvo priėmusi krikščionybės, ši gyvenvietė buvo svarbi pagoniškų ritualų vieta. 2 km nuo miesto, pagrindinis karavanų kelias, jungęs Aziją ir Europą tiesėsi šiaurinėje Uplistsikhės pusėje, todėl Uplistsikhe tapo labai svarbiu prekybos centru. Po apsilankymo Uplistsikhe uolų mieste keliausite link nakvynės vietos viešbutyje, Tsaltubo regione.

5 diena. Martvili kanjonas (pageidaujant) – Ureki – Batumi

Po pusryčių judėsime link Adžarijos regiono. Pageidaujant, vyksite į Martvili kanjoną. Jei oro sąlygos bus palankios, Martvili kanjone Jūsų lauks smagus 20 minučių pasiplaukiojimas valtimis (įėjimo bilietai ir pasiplaukiojimas valtimis – už papildomą mokestį). Pasigrožėti kanjonu galėsite ne tik iš apačios, bet ir pasivaikščioti ir apžvelgti jį iš viršaus. Jei oro sąlygos bus palankios, vyksime į Ureki. Ureki – nedidelis kurortinis miestelis, įsikūręs prie Juodosios jūros. Išvertus iš gruzinų kalbos „ureki“ reikštų nerimstantį kraštą. Šios vietovės išskirtinumas – gydomasis magnetinis smėlis (prisotintas magnetitu). Ureki paplūdimio smėlis yra juodos ir tamsiai pilkos spalvos, švelnus, birus. Kadangi smėlio sudėtyje yra magnetito, jis reaguoja į magnetą (mobilių telefonų ar fotoaparatų ant šio smėlio geriau nepalikti). Kitas Ureki kurorto privalumas – smėlėta jūros pakrantė ir smėlėtas lygus jūros dugnas, puikiai tinkantis maudytis su vaikais. Ureki kurortas gausiai apdovanotas gamtos turtais, puikiai tinka tiek aktyviam, tiek pasyviam poilsiui. Pagulėję ant aksominio juodo smėlio pasijusite kaip niekad gyvybingi! Po poilsio Ureki kurorte keliausime į pietinį Gruzijos kurortą, įsikūrusį prie Juodosios jūros – Batumi. Nakvynė viešbutyje Batumyje.

„Fontanų šou“ Batumyje

Vakare išvysite įspūdingą reginį – šokančių fontanų šou. Šie 2009 m. Ardagani ežere įrengti fontanai laikomi vienais geriausių šokančių fontanų Europoje. Dienos pasirodymai įprastai prasideda po saulėlydžio, apie 21 valandą vakaro, ir tęsiasi apie 1,5 val. Fontanai „šoka“ tiek pagal klasikinės, tiek pagal šiuolaikinės pop ir rock muzikos garsus. Įvairiaspalvės vandens srovės, lygios ir išlenktos vandens čiurkšlės persipina viena su kita ir atsispindi ežero paviršiuje. Vandens purkštukai liedami vandenį ore atveria vandens ekraną, kuriame matomas 3D vaizdas. Žiūrovai gali pamatyti „Gulbių ežerą“, Batumi ir Gruzijos istorijos bei šiuolaikinio meno vaizdus. Laisvas laikas, vakarienė ir nakvynė viešbutyje Batumyje.

6 diena. Batumi – „Įsimylėjusių porų“ miestas

Pusryčiai viešbutyje, laisvas laikas prie Juodosios jūros. Pageidaujantiems – apžvalginė ekskursija pėsčiomis po Batumį. Batumis yra svarbiausias Gruzijos uostas ir Adžarijos autonomijos sostinė. Švelnus klimatas ir kalnais apjuosta Juodosios jūros pakrantė jau daugelį metų kviečia poilsiautojus. Mieste gausu modernių skulptūrų, fontanų, pušimis bei magnolijomis kvepiančių parkų ir alėjų, dviračių takų, sporto ir vaikų žaidimo aikštelių, paplūdimio kavinių ir restoranėlių. Jei Gruzijoje Signagi miestą priimta vadinti „Meilės miestu“, tai Batumis įvardijamas kaip „Įsimylėjusių porų miestas“. Tai patvirtina ir gruzinų menininkės Tamaros Kvesitadzės sukurta skulptūra „Meilė“. Skulptūrą sudaro stilizuoti vyro ir moters siluetai, kurie kas 10 minučių keičia savo poziciją, kol galiausiai sukdamiesi susilieja į vieną kūną.

Batumyje klimatas yra švelnus ir tinkamas atostogoms beveik visus metus. Maudynes Juodojoje jūroje galima pradėti balandžio mėnesį ir tęsti iki spalio mėnesio ar net ilgiau. Batumyje Juodosios jūros pakrantė ir jūros dugnas yra akmenuoti, todėl rekomenduojame avėti gumines šlepetes. Paplūdimyje už papildomą mokestį galima užsisakyti gultus ir skėčius nuo saulės.

7 diena:

Pusryčiai viešbutyje, laisvas laikas prie Juodosios jūros. Pageidaujantiems – ekskursijos Batumyje.

Batumi botanikos sodas

Batumi botanikos sodas užima apie 113 ha plotą ir yra vienas didžiausių pasaulyje. Sodas įsikūręs prie Mtsvane Kontshi gyvenvietės. Mtsvane Kontshi išvertus iš gruzinų kalbos reiškia „žaliasis iškyšulys“. Botanikos sodas buvo pradėtas kurti dar 1881 m., tačiau oficialiai atidarytas tik 1912 m. Batumi botanikos sode veši daugiau nei 2000 įvairių augalų. Sezono metu parkas dirba nuo 08:00 iki 21:00, ne sezono metu – nuo 09:30 iki18:00. Bilieto kaina 8 GEL, pageidaujantys papildomai gali užsisakyti gidą (apie 30 GEL). Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Batumyje.

Batumi delfinariumas

1975 metais įkurtas Batumi delfinariumas – vienas iš didesnių pasaulyje. 20 metų neveikęs delfinariumas, tik 2011 metais atvėrė naujai pastatyto pastato duris. Delfinų pasirodyme dalyvauja 4 delfinų dresuotojai ir 8 delfinai, nuostabią programą sudaro apie 30 įvairių pasirodymų: šokiai su kamuoliais, šokiai per lankus, dviejų delfinų atliekamas „lambados“ šokis ir kita. Pasirodymas neabejotinai patiks tiek vaikams, tiek suaugusiems. Prieš delfinų pasirodymą žiūrovams informacija pateikiama gruzinų, anglų ir rusų kalbomis. Vasaros metu organizuojami 3 delfinų pasirodymai per dieną: 14:00, 17:00 ir 20:00, vieną dieną per savaitę – nedarbo diena. Ne sezono metu pasirodymai vyksta tik savaitgaliais, 17:00. Bilietas į delfinariumą kainuoja 15 GEL asmeniui. Pageidaujantys už papildomą mokestį gali pasiplaukioti su delfinais (3-12 metų vaikams kainuoja nuo 60 GEL, 12-18 metų – nuo 100 GEL, o suaugusiems – nuo 150 GEL). Pageidaujantiems vakare siūloma šventinė vakarienė (už papildomą mokestį). Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Batumyje.

8 diena. Batumi – Kutaisis (apie 140 km)

Ankstyvas išvykimas iš viešbučio, pervežimas į Kutaisį, skrydis lėktuvu maršrutu: Kutaisi – Vilnius.

Kelionės kaina

2 – 4 asmenys – 549 € asmeniui apsistojus dviviečiame numeryje (papildomai mokama už skrydžio bilietus);
6 – 8 asmenys – 529 € asmeniui apsistojus dviviečiame ar triviečiame numeryje (papildomai mokama už skrydžio bilietus);
10 – 12 asmenų – 529 € asmeniui apsistojus dviviečiame numeryje (papildomai mokama už skrydžio bilietus). Pageidaujant folkloro vakaras (vakarienė su degustacija su mišriu choru – už papildomą mokestį ~ 30€ asmeniui);

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • pietūs Kutaisi mieste tradiciniame kinchali gaminančiame restorane (gėrimai už papildomą mokestį);
 • 1 nakvynė svečių namuose Kazbegi kalnų papėdėje, dviviečiame, triviečiame arba keturviečiame kambaryje su pusryčiais;
 • maisto („kinchali“) gamino pamoka ir vakarienė (gaivieji gėrimai – įskaičiuoti į kainą, alkoholiniai gėrimai – už papildomą mokestį);
 • 1 nakvynė svečių namuose arba viešbutyje prie Azerbaidžiano sienos arba Signachi (Signaghi) mieste dviviečiame, triviečiame arba keturviečiame kambaryje su pusryčiais;
 • 1 nakvynė 3* ar 4* viešbutyje su pusryčiais, dviviečiame arba triviečiame kambaryje Tbilisyje;
 • 1 nakvynė Tsaltubo 3* viešbutyje su pusryčiais, dviviečiame arba triviečiame kambaryje;
 • 3 nakvynės 3* viešbutyje su pusryčiais dviviečiame arba triviečiame kambaryje Batumyje;
 • nurodyta ekskursinė programa;
 • profesionalus atstovas-gidas rusų kalba.
 • susirinkus 12 ar daugiau asmenų grupei ir pageidaujant – lydinčio atstovo iš Lietuvos paslaugos (lietuvių kalba).

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinių skrydžių bilietai: Vilnius-Kutaisi-Vilnius, bilietų kaina – nuo ~160 € asmeniui su rankiniu nedideliu orlaivio bagažu. Galimas skrydis į priekį į Tbilisį, atgal – iš Kutaisio ar Batumi (pasirinkus tokius skrydžius, lankomų objektų eiliškumas būtų pritaikytas prie skrydžių). Avia bilietai užsakomi atskirai, susirinkus grupei. Avia bilietų kaina gali kisti, priklausomai nuo avia kompanijos pasiūlymų.
 • medicininių išlaidų draudimas kelionės metu;
 • arbatpinigiai gidui ir vairuotojui, gėrimai, papildomi maitinimai (pietūs ir vakarienės asmeniui ~ 4 ~10 € asmeniui), asmeninės išlaidos.

Pageidaujant papildomai mokama už lankytinas vietas ar pramogas:

 • Prometėjo urvų lankymas (įėjimo bilietas 15 GEL (apie 5€) asmeniui, pasiplaukiojimas požemine upe 20 GEL (apie 6,67 € asmeniui. Maršrutas labai trumpas, leidžiama plaukti tik esant palankioms oro sąlygoms);
 • Pakilimas į Gergeti kalną su visureigiu („Jeep“) nuo 10 GEL (apie 3,40 €) asmeniui, kaina priklauso nuo keliaujančiųjų automobilyje asmenų skaičiaus;
 • Folkloro vakaras, vyno ir sūrio degustacija 20 €/asm. (folkloro vakaras bus organizuojamas tik susirinkus ne mažesnei kaip 10 asmenų grupei);
  Folkloro vakaras, vyno, „čiačios“, likerio, sūrio degustacija ir vakarienė: karštas patiekalas, užkandžiai ir vynuogių skynimas 30 €/asm. (folkloro vakaras bus organizuojamas tik susirinkus ne mažesnei kaip 10 asmenų grupei);
 • „Svečiuose pas gruzinus“ – vyno degustacija ir vakarienė – 10 €/ asm.;
  Keltuvas (funikulierius) Tbilisyje – nuo 2,5 GEL/į vieną pusę (apie 0,90 €/asmeniui);
 • Keltuvas (funikulierius) Batumyje – nuo 5 Gruzijos larių (apie 2 €) vaikui ir nuo 15 GEL (apie 5 €) suaugusiam asmeniui;
  Uplistsikhe – miesto tvirtovės lankymas (įėjimo bilietai ir, esant poreikiui, vietinio gido paslaugos);
 • Martvili kanjono lankymas (įėjimo bilietas 15 GEL (apie 5€) asmeniui), pasiplaukiojimas valtimi – 20 GEL (apie 6,70 €);

Pastabos ir svarbi informacija:

 • garantuotas išvykimas susirinkus 4–10 asmenų grupei;
 • lankomi objektai ir jų eiliškumas, priklausomai nuo oro sąlygų ir kelionės vadovo/gido nuožiūra, gali būti keičiami;
 • informacija apie skiepus www.saugikelione.lt

SVARBU!

 • Skrydžių bilietai perkami grupei susirinkus. Užsakius ir išpirkus skrydžio bilietus – pinigai už bilietus negrąžinami, keitimas galimas tik leidžiant avia kompanijai ir už papildomą mokestį. Neišvykimo atveju pinigai už skrydžių bilietus negrąžinami;
 • Keičiantis lėktuvo bilietų, paslaugų kainoms Gruzijoje ir/ ar valiutų kursui, kelionės kaina gali keistis;
 • Vykstant į Gruziją, privalomas Lietuvos Respublikos piliečio pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.
  Užsakant kelionę imamas avansinis mokestis kelionei (dėl avanso dydžio galime derinti atskirai).