Gaumardžios Gruzija

Nuo 529 € +   nuo 160 asmeniui

Kelionės datos, trukmė, laisvos vietos
2020.05.24 (8 d.) – 12 vietų;
2020.06.21 (8 d.) – 12 vietų;
2020.07.05 (8 d.) – 12 vietų;
2020.08.16 (8 d.) – 12 vietų;
2020.09.06 (8 d.) – 12 vietų;
2020.10.11 (8 d.) – 12 vietų;

Vilnius – Kutaisi – Prometėjo urvai – Surami – Kazgebi – Ananuri – Mccheta – Bodbė – Signagi – vyno šventė, vynuogių skynimas – folkloro vakaras* – ežerai Calka, Paravani, Večernij – Vardzia – Barjomi – Martvili kanjonas* – Ureki – Batumis – Kutaisi – Vilnius

„Gaumardžios” Gruzija ir Rtveli vyno šventė – 7 nakvynės / 8 dienos

Svetingoji Gruzija, kuri pasitinka įspūdingais gamtos peizažais, gardžiu maistu ir, žinoma, tauriaisiais vynais. Kiekvieną pakeltą taurę lydi iš širdies sakomi tostai, o sveikindami gruzinai sako „Gaumardžios!”, lietuviškai reiškiantį „į sveikatą“. Naujajam kelionės maršrutui suteikėme „Gaumardžios Gruzija“ („į sveikatą, Gruzija“) pavadinimą, kadangi joje ragausime bei patys gaminsime (!) įvairius patiekalus bei gėrimus: mokysimės tradicinių gruzinų kinchalių recepto paslapčių, rinksime vynuoges ir iš jų spausime sultis, kurios vėliau taps sodriu vynu.

„Gruzinų karo keliu“ kilsime link Kazbegi gyvenvietės, kur apsistosime svečių namuose. Čia išvysime tikrąją gruzinų kasdienybę, pasitiksime rytą kartu su Saule, kurios spinduliai nušvies aukščiausią statinį Europoje, iškilusį 2170 m. virš jūros lygio – Šv. Trejybės cerkvę. Atrasime Prometėjo urvą, Ananuri vienuolynų kompleksą, kurių grožiui abejingų nelieka. Lankysime Džvari vienuolyną, nuo kurio kalno atsiveria puikūs vaizdai į senąją Gruzijos sostinę – Mcchetą.

Kadangi rugsėjis – derliaus nuėmimo metas, švęsime Rtveli šventę: kiekvienas iš Jūsų turėsite galimybę aplankyti įspūdingą vynuogių plantaciją, savomis rankomis nuskinti keletą kekių ir išspausti jų sultis. Vakare lauks įspūdingas folkloro vakaras*, kuriame turėsite galimybę išgirsti įspūdingą mišrų chorą. Nuo charakteringo balsų ir muzikos derinio oda nubėgs šiurpuliukai…

Gruzijos sostinėje Tbilisyje pasinersime į karštąsias sieros pirtis bei pasivaikščiosime įžymiąja Rustaveli alėja. Keliausime įspūdingu pietų keliu, lydimu žaliųjų kanjonų, pakilsime 2000 m. virš jūros lygio ir stebėsime tyvuliuojančius ežerus. Išvysime „žieminius“ namus, kurių viena dalis yra po žeme, o kita vos nedidele dalimi iškilusi virš jos paviršiaus. Lankysimės upėtakių fermoje, kur Jūsų lauks ką tik pagauti, švieži, ant griliaus kepti upėtakiai. Uolų miestas – Vardzija, garsusis Barjomi kurortas ir mineralinis vanduo, kurį ragausite tiesiai iš versmių. Nakvynė Barjomi rajone, garsėjančiame ne tik mineraliniu vandeniu, bet ir iš žemės trykštančiomis terminėmis versmėmis. Esant palankioms oro sąlygoms, sustosime magnetinių smėlių kurorte – Ureki ir galiausiai keletą dienų ilsėsimės prie Juodosios jūros – Batumio kurorte.

Kelionė turininga ir jau mūsų pačių patikrinta, galbūt ir Jūs norėtumėte būti jos dalimi?

1 diena: Kutaisis – Sataplia draustinis „Prometėjaus uola“ (~20 km)

Kutaisis – Sataplia draustinis „Prometėjaus uola“ (~20 km)

Skrydis į Gruziją, maršrutu: Vilnius – Kutaisi. Oro uostų formalumų įforminimas, bagažo kontrolė. Pasitikimas oro uoste, išvykimas į Sataplia nacionalinį parką. Kelionė link Prometėjo urvų, garsėjančių požeminėmis upėmis ir vaizdingais uolų dariniais. Spėjama, jog šiose olose buvo nubaustas ir grandinėmis prikaustytas mitologinis milžinas Prometėjas… Lankytojai turi išskirtinę galimybę praeiti kiek daugiau nei 1 km požeminių koridorių. Septyniolika įvairiomis spalvomis apšviestų, stalaktitais bei stalagmitais išpuoštų didžiulių uolos salių apžiūra baigiasi žavinga kelione valtimi požemine upe. Dauguma turistų, aplankiusių Prometėjo – Kumistavi urvą teigia, jog tai vienas įspūdingiausių kada nors matytų urvų. Galbūt ir Jūs norėtumėte tai patvirtinti? (esant palankioms oro sąlygoms ir pakankamam vandens lygiui – plaukimas požemine upe – už papildomą mokestį).

Kelionė į Tbilisį ir nazuki

Po pažinties su Prometėjaus uola, tęsime kelionę link Tbilisio. Pakelės kavinukė, kurioje sustosime, iš pirmo žvilgsnio nukels Jus į laikmetį prieš 20 metų: „klijonke“ padengti stalai, jokios prabangos – tik skanus maistas už neįtikėtinai įkandamą kainą. Pakeliui Rikotos (Suramio) regione jūs išvysite keistą vaizdą – moteriškaitės, stovėdamos ar sėdėdamos šalia kelio, siūlys neįprastą lavašą. Iš tiesų jų rankose bus ne lavašas, o nazuki – saldi gruziniška duona. Būtinai sustosime kelkraštyje ir įsigysime jų paragauti (įprasta kaina – 2 Gruzijos lariai). Įprastai nazuki Gruzijoje kepamas per Naujuosiuos Metus, tačiau Surami regione šio saldėsio galite įsigyti ir pasmalyžiauti visus metus. Nazuki gaminamas iš tos pačios tešlos, kaip ir įprastas lavašas: miltai, vanduo, druska ir mielės. Atrodytų – viskas paprasta, tačiau priklausomai nuo recepto bei šeimininkės išmonės įdedama razinų, cinamono, medaus ar kito ingrediento. Beragaujant šio skanėsto kyla klausimas: kas gali būti geriau už ką tik iš krosnies ištrauktą, cinamonu kvepiantį nazuki?

Stepantsminda – kinchali gaminimo pamoka – nakvynė

Pasmaližiavę nazuki, kelionę tęsime Gruzinų karo keliu: vyksime į Stepantsmindą, miestelį vaizdingame Tereko slėnyje, Khevi regione. Stepantsminda (dažniau žinomas ir vadinamas Kazbegi), įsikūręs 1740 metrų virš jūros lygio aukštyje, bei iš visų apsuptas kalnų… Čia praleisime nakvynę svečių namuose, o rytą sutiksime stebėdami tarp kalnų kylančią Saulę…

Pirmoji maisto gaminimo pamoka: gaminsime nacionalinį patiekalą khinkhali (dideli koldūnai, tradiciniai – su mėsa, bet gali būti ir su sūriu, varške ar žalumynais). Įprastai lietuviui užtenka 4-5 vienetų, tačiau gruzinai jų suvalgo dešimtimis, gal Jūs būsite vienas iš jų? Taip pat gaminsime chachapuri su specialiu žoliniu įdaru, kuris yra tik Kazbegi regiono specializacija. Gaminsime bei ragausime, o visa tai nugersime sodriu vietiniu vynu (gėrimai – už papildomą mokestį, o gaminimo pamoka ir vakarienė įskaičiuota į Jūsų kelionės kainą). Pirmoji užstalė ir vakarienė, žadanti šiltą ir jaukią atmosferą. Kambariai svečių namuose tvarkingi: dviviečiai, triviečiai ar keturviečiai, bendri patogumai keliems kambariams, vonios kambaryje yra rankšluosčiai, karštas vanduo. Yra net bevielis internetas “Wi-Fi”, tačiau kadangi tai kalnų papėdė, interneto greitis nėra didelis. Nakvynė svečių namuose.

2 diena: Šv. Trejybės cerkvė

Pusryčiai svečių namuose. Po pusryčių, visureigiu (už papildomą mokestį) arba pėsčiomis, pakilimas į aukščiausią statinį Europoje, iškilusį 2170 m. virš jūros lygio – Šv. Trejybės cerkvę. Pakilus lauks nuostabi, Kazbegi snieguotų viršukalnių panorama. Iš čia atsiveria puikus vaizdas į didingąjį Kazbegi kalną (5033 m.), kuris dažnai vadinamas vartais į Kaukazą. Daugelis šiose vietose įamžintų vaizdų puošia knygų bei atviručių viršelius; daugybė keliautojų, besilankančių Gruzijoje, Kazbegi objektą išskiria kaip vieną įspūdingiausių bei labiausiai įsimintinų Gruzijoje, o patys gruzinai ne veltui šią vietovę vadina „šalies vizitine kortele“.

Po nusileidimo pėsčiomis arba visureigiais, kelionę tęsime. Pakeliui sustosime Ananuri cerkvių komplekse, kuris nuo XVII a. – sakralinis paveldas ir viena iš dažniausiai lankomų turistinių vietų Gruzijoje. Ananuri vienuolynų kompleksas – klasikinė tvirtovė, kurios viduje yra kelios bažnyčios ir gynybinis bokštas. Ananuri pilies ansamblis šiomis dienomis stovi nuostabaus kraštovaizdžio apsuptyje, šalia Žinvali turkio mėlynumo vandens rezervuaro krantų. Kalnų atspindžiai vandenyje bei neįprasto mėlynumo vanduo suteiks įspūdį, jog patekote į pasakišką ir neatrastą rojaus kampelį Žemėje. Pietūs vietinėje kavinėje (pietūs – už papildomą mokestį).

Jvari ir senoji Gruzijos sostinė – Mccheta

Po pietų išvyksime į senąją Gruzijos sostinę – šalies religinį centrą Mcchetą, įsikūrusią Aragvi ir Kuros upės santakoje. Mccheta garsi svarbiausiais Gruzijos istoriniais architektūriniais paminklais – bažnyčiomis ir vienuolynais. Regiono kultūros paminklai įtraukti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Į pavakarę – atvykimas į Gruzijos sostinę Tbilisį, pageidaujantiems vakarinis pasivaikščiojimas po miestą. Tbilisis yra Gruzijos sostinė, o taip pat ir didžiausias šalies miestas, kuriame gyvena apie 1,5 mln. gyventojų. Skaičiuojama, jog Tbilisis buvo sugriautas ir atstatytas net apie 30 kartų! Šalies sostinės vardą Tbilisis nešioja jau penkiolika šimtmečių ir yra pelnytai vadinamas ekonominiu, socialiniu, kultūriniu ir politiniu Gruzijos centru. Pažintį su miestu pradėsime nuo pagrindinio Gruzijos stačiatikių Šventosios Trejybės soboro (Sameba). Lankysime caro Vachtango Gorgasalio paminklą ir Narikala tvirtovę, iškilusią ant kalvos virš Tbilisio. Pasivaikščiosime pagrindine Tbilisio gatve – Rustaveli alėja, siauromis miesto gatvelėmis ir vidiniais kiemeliais… Pageidaujantiems – pakilimas funikulieriumi Tbilisyje (už papildomą mokestį)*.

Sieros pirtys Tbilisyje

Teigiama, jog Tbilisio pavadinimas yra kilęs iš gruzinų kalbos žodžio, kuris išvertus reiškia „šilta“. Vakare bus galima apsilankyti „Абанотубани“ viešosiose ar privačiose pirtyse*, veikiančiose nuo ankstyvo ryto iki maždaug 23 valandos vakaro. Skirtingai nei turkiškos pirtys, Tbilisio Sieros pirtys nuo seno buvo laikomos veikiau socialinės bei medicininės svarbos reiškiniu, nei dvasinės. Istoriniai šaltiniai teigia, kad XIII-ame amžiuje Tbilisyje veikė net 65 Sieros pirtys! Čia piliečiai susirinkdavo pramogauti ir aptarti valstybinių reikalų. Šiandien Sieros pirtys yra vienos iš žinomiausių Senojo Tbilisio lankytinų vietų, atliekančių sveikatinimo bei poilsio funkcijas. Dėl vieno dalyko galite būti tikri – išėję iš pirties pasijusite kupini jėgų ir energijos. Netgi garsusis prancūzų rašytojas Aleksandras Diuma, apsilankęs gruziniškose pirtyje XVI amžiuje, rašė: „Nepakartojamas laisvės ir gerovės jausmas persmelkė mane. Visas mano nuovargis dingo ir jaučiuosi pakankamai stiprus, kad net galėčiau nuversti kalną”. Pageidaujantiems sieros pirčių lankymas: įėjimo į sieros pirtį kaina nuo 10 GEL (~3,75 €), kaina priklauso nuo asmenų skaičiaus pirtyje, pylingas nuo 10 GEL (~3,75 €) ir masažas nuo 20 GEL (~7,50 €). Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Tbilisyje.

3 diena: Tbilisis – Kachetija (Bodbė, Signagis)

Po pusryčių išvyksime į vyno kraštą – Kachetiją. Mus sups kalnų vienuolynai, slėnių vynuogynai, senovinės bažnyčios ir miesteliai, kalnai bei slėniai. Visa tai – vyndarystės tradicijomis garsėjanti Kachetija, istorinis Gruzijos regionas, esantis šalies rytuose. Teigiama, jog vynas prieš 8 tūkstančius metų gimė ne kur kitur, o Kachetijoje. Kachetijoje išauginama daugiau nei 2/3 viso Gruzijos vynuogių derliaus. Ilgaamžiškumu garsėjantys vietos gyventojai tiki, jog ilgaamžiškumo priežastis – „Saperavi vyno rūšies jėga ir maistingumas“. Ant kalvos virš Alazanio slėnio įsikūręs Signachis (Signaghi) – vienas gražiausių Kachetijos regiono miestelių, kurį supa granatmedžių sodai. Signachio įžymybė – nuo XVII amžiaus iki šių dienų iškilusi gynybinė siena su bokštais. Taip pat, Signachis garsėja kaip „meilės miestas“ arba „Gruzijos Las Vegas”, kadangi čia santuokos rūmai veikia visą parą.

Svečiuose pas gruzinus: Rtveli vyno šventė ir folkloro vakaras

Po ekskursinės programos Signagyje svečiuosimės pas gruzinus: lankysimės vynuogyne, išgirsime vyno kelio istoriją, nuo derliaus nuėmimo iki ragavimo. Kelių rūšių vyno ir sūrio degustacija. Patys skinsime vynuoges ir spausime iš jų sultis, o šventę lydės gruzinų folkloro ansamblis (ši speciali grupei sukurta programa kainuos papildomai: asmeniui 20 €). Po vyno degustacijos sugrįžimas į Tbilisį, laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje.

4 diena: Tbilisis – Gruzijos ežerai: Paravani, Calka, Večernij

Pusryčiai viešbutyje, kelionė į pietinę Gruziją – Šota Rustaveli tėvynę. Gruzijoje didžiausias Paravani ežeras – gruzinų meiliai vadinamas gamtos stebuklu. Samcche – Džvanetija Gruzijos regionas ribojasi su kitomis valstybėmis (Armėnija, Turkija), todėl Paravani ežeras žinomas ir šiose šalyse. Paravani ežeras yra įsikūręs 2073 metrai virš jūros lygio bei užima pakankamai didelę 37,5 kvadratinių kilometrų teritoriją. Jo maksimalus gylis siekia vos 3 metrus ir 30 centimetrų, o vidutinis gylis yra kiek daugiau nei 2 metrai. Atrodytų – įprastas ežeras, tačiau šio ežero dugne glūdi neįminta paslaptis. Nors ežero gylis nėra didelis, tačiau Paravani ežero vanduo ypač drumzlinas ir vos už keturių centimetrų nieko nematyti. Neatskleista ežero paslaptis, glūdinti ežero dugne yra keista dizaino konstrukcija, kuri po ilgų archeologinių tyrinėjimų bei ieškojimų, buvo įamžinta brėžiniuose. O šie brėžiniai patvirtino archeologų spėjimą, jog Paravani ežero dugne yra rasti dar bronzos amžiaus periodui priklausę pilkapiai…

Upėtakių ferma

Lietuva, kaip ir Gruzija – ežerų kraštas, tai ką gi nustebsite pamatę, kas yra kitokio, nei pas mus? Žinoma, ežerų esate matę, tačiau gruziniškos lygumos, medžiais apaugę kanjonai, „žieminiai“ pastatai (vadinami „zemliankomis“), kurių vos maža dalis iškilus virš Žemės paviršiaus, tikrai nepaliks abejingų. Šalia gilių bei šaltų ežerų įsikūrusios upėtakių fermos, kur pagauti vidutinio dydžio upėtakiai čia pat ant griliaus iškepami. (Pietūs upėtakių fermoje – už papildomą mokestį).

Vardzia

Po pietų toliau judėsime į Vardziją. Vardzia ir jos uolų vienuolyno kompleksas yra vienas iš įspūdingiausių Gruzijos istorinių objektų. Šis kompleksas – tai uolose išskaptuotas miestas, turėjęs daugiau kaip 600 patalpų: cerkvių, gyvenamųjų patalpų, saugyklų, pirčių, biblioteką. Šiais laikais išlikę slapti tuneliai, vedantys į kelis šimtus celių, drėkinimo sistema, krioklys… Šio vienuolyno centre yra pagrindinė šventykla, Švenčiausios Mergelės Marijos ėmimo į Dangų cerkvė, sauganti didelę istorinę bei meninę vertę turinčias freskas.

Barjomi parkas – nakvynė pas gruzinus Barjomi rajone

Vėliau kelionę tęsime Barjomi. Tai kurortas, kuriam nereikalinga reklama, kadangi šį miestą išgarsino „Borjomi“ mineralinis vanduo. Barjomi – tai dar vienas nuostabus ir ramus miestelis žaliuojančių kalnų apsuptyje. Tarsi mūsų Druskininkai – ramu, tylu, grynas oras bei mineralinio vandens versmės ir baseinai. Tiesa, šiltas ir negazuotas, bet tiesiai iš gręžinio bėgantis, „Borjomi“ įtiks ne kiekvienam, tačiau paragauti – verta dėl minimų vandens gydomųjų savybių. Pageidaujantiems – mineralinio vandens ragavimas ir/ar talpų pripildymas mineraliniu „Borjomi“ vandeniu. Rekomenduojame turėti tuščių butelių, didesnės talpos yra parduodamos už papildomą mokestį Borjomi kurorte. Taip pat unikali yra konkorežių uogienė, jos galėsite įsigyti taip pat tik Borjomi kurorte, nedidelio stiklainiuko kaina nuo 5 – 7 GEL. Aplankę Borjomi, keliausime nakvynės link. Vakarienė (už papildomą mokestį) ir nakvynė svečių namuose ar viešbutyje Borjomi ar Surami regione.

5 diena: Ureki – Batumi

Pusryčiai svečių namuose ar viešbutyje, po jų – judėsime link Adžarijos regiono. Ureki – nedidelis kurortinis miestelis, įsikūręs prie Juodosios jūros. Išvertus iš gruzinų kalbos „ureki“ reikštų nerimstantį kraštą. Šios vietovės išskirtinumas – gydomasis magnetinis (prisotintas magnetitu) smėlis. Ureki paplūdimio smėlis yra juodos, tamsiai pilkos spalvos, švelnus ir birus. Kadangi šio smėlio sudėtyje yra magnetito, jis reaguoja į magnetą (mobilių telefonų ar fotoaparatų ant šio smėlio geriau nepalikti). Kitas Ureki kurorto privalumas, kitaip nei Batumi kurorte: ne tik smėlėta jūros pakrantė, bet ir smėlėtas lygus jūros dugnas, puikiai tinkantis poilsiui su vaikais. Ureki kurortas, gausiai apdovanotas gamtos turtais, puikiai tinka tiek aktyviam, tiek pasyviam poilsiui bei pasižymi didžiule gydomąja nauda. Kurį laiką praleidę ant aksominio juodo smėlio, pasijusite kaip niekad gyvybingi! Po poilsio Ureki kurorte (jei bus palankios oro sąlygos), keliausime į pietinį Gruzijos kurortą, įsikūrusį prie Juodosios jūros. Vakare įsiregistravimas į viešbutį Batumyje. Laisvas laikas ir nakvynė Batumyje.

6 diena: Batumi – „Įsimylėjusiųjų porų“ miestas

Pusryčiai viešbutyje, laisvas laikas prie Juodosios jūros. Pageidaujantiems – apžvalginė ekskursija Batumyje. Batumio kurortas yra pietvakarinėje Gruzijos dalyje prie Juodosios jūros, tai yra svarbiausias Gruzijos uostas bei Adžarijos autonomijos sostinė. Švelnus klimatas, kalnais apjuosta Juodosios jūros pakrantė kvieste kviečia tiek kurorto gyventojus, tiek ir poilsiautojus. 1881 metais prancūzų sodininko sumanymas įrengti promenadą šiomis dienomis sulaukia ypatingai daug miesto svečių. Čia gausu modernių skulptūrų, fontanų, pušimis bei magnolijomis kvepiančių parkų bei alėjų, paplūdimio kavinių bei restoranėlių, dviračių takų, sporto bei vaikų žaidimo aikštelių… Jei Gruzijoje Signagi miestą priimta vadinti „Meilės“ miestu, tai Batumis įvardijamas kaip „Įsimylėjusiųjų porų“ miestas. Gruzinų menininkės Tamaros Kvesitadzės sukurta skulptūra „Meilė“ galėtų patvirtinti „Įsimylėjusiųjų miesto“ teiginį: skulptūra sudaryta iš moters bei vyro siluetų, kurie kas 10 minučių keičia savo poziciją, kol galiausiai susilieja į vieną…

„Fontanų šou“ Batumyje

Vakare išvysite įspūdingą reginį – šokančių fontanų šou. Šie 3D projekcijos fontanai, 2009 m. įrengti Ardagani ežere, iškart tapo vieni labiausiai įsimintinų bei lankomiausių objektų Batumio kurorte bei yra pelnytai vadinami vienais geriausių šokančių fontanų Europoje. Dienos pasirodymai įprastai prasideda po saulėlydžio apie 21 valandą vakaro ir tęsiasi apie 1,5 val. Fontanai „šoka“ tiek pagal klasikinės, tiek pagal šiuolaikinės pop ir rock muzikos garsus. Įvairiaspalvės vandens srovės, lygios ir išlenktos vandens čiurkšlės persipina viena su kita ir atsispindi dideliame ežero paviršiuje… Vandens purkštukai liedami vandenį, ore atveria vandens ekraną ir projektuoja 3D vaizdą. Galite išvysti „Gulbių ežerą“, Batumi bei Gruzijos istorijos bei šiuolaikinio meno vaizdus. Skirtingai nei kituose Europos miestuose, Batumi šokantys fontanai yra nemokami. Mes šį įspūdingą reginį jau matėme, galbūt norėtumėte ir Jūs? Laisvas laikas, vakarienė ir nakvynė viešbutyje Batumyje.

7 diena

Pusryčiai viešbutyje, laisvas laikas prie Juodosios jūros. Pageidaujant – už papildomą mokestį siūlomos ekskursijos Gruzijoje. Kadangi Batumi kurortas yra įsikūręs pietvakarinėje Gruzijos dalyje, Adžarijos regione prie Juodosios jūros, klimatas čia švelnus ir tinkamas atostogoms beveik visus metus. Maudynes Juodojoje jūroje galima pradėti jau balandžio viduryje ar gegužės pradžioje, bei tęsti iki spalio mėnesio ar ilgiau. Juodosios jūros pakrantė, kaip ir jūros dugnas, akmenuota, todėl rekomenduojame avėti gumines šlepetes. Batumio paplūdimiuose už papildomą mokestį galima užsisakyti gultus bei skėčius nuo saulės, kainos priklausomai nuo paplūdimį aptarnaujančios įmonės ar/ir darbuotojų gali kainuoti 3 – 5 GEL, o jei siūloma kaina – nepriimtina, atminkite, jog Gruzijoje beveik visuomet galimos (ir priimtinos) derybos.

Batumi botanikos sodas

Batumi botanikos sodas, užimantis apie 113 ha plotą, yra didžiausias botanikos sodas Gruzijoje bei vienas iš didžiausių botanikos sodų buvusios Sovietų Sąjungos teritorijoje. Sodas įsikūręs prie Mcvane Koncchi (მწვანე კონცხი, verčiant iš gruzinų kalbos reikštų – „žaliojo iškyšulio“) gyvenvietės, ant Juodosios jūros pakrantės. Botanikos sodas buvo pradėtas kurti dar 1881 metais, vadovaujant prancūzų sodininkui D’Alphonse, tačiau tik 1912 metais Batumi botanikos sodas buvo oficialiai atidarytas. Botanikos sodas užima didelę parko teritoriją, tai vingiuotas kelias su pakilimais bei nusileidimais, dalinai asfaltuotas apie 3 km ilgio. Batumi botanikos parkas padalytas į 3 parkus: aukštutinį, žemutinį bei pajūrio. Parkas sezono metu dirba 08:00-21:00, ne sezono metu – 09:30-18:00. Bilieto kaina 8 GEL, pageidaujantiems galima užsakyti gidą parke – 30 GEL. Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Batumyje.

Batumi delfinariumas

1975 metais įkurtas Batumi delfinariumas – vienas iš didesnių pasaulyje. 20 metų neveikęs delfinariumas, tik 2011 metais atvėrė naujai pastatyto pastato duris. Delfinų pasirodyme dalyvauja 4 delfinų dresuotojai ir 8 delfinai, nuostabią programą sudaro apie 30 įvairių programų: šokiai su kamuoliais, šokiai per lankus, „lambados“ šokis dviems delfinams susikibus, greičio ruožai ir daugelis kitų. Delfinų pasirodymas yra nuostabus ir žavintis, todėl jis patiks įvairaus amžiaus žiūrovams: tiek vaikams, tiek suaugusiems! Prieš delfinų pasirodymą, įgarsinimas vyksta gruzinų, anglų bei rusų kalbomis. Vasaros metu, organizuojami 3 delfinų pasirodymai per dieną: 14:00, 17:00 ir 20:00, viena diena per savaitę – nedarbo diena. Ne sezono metu pasirodymai vyksta tik savaitgaliais 17:00. Bilietas į delfinariumą kainuoja 15 GEL asmeniui. Pageidaujantiems siūloma paslauga: pasiplaukiojimas su delfinais: 3 – 12 metų vaikams kainuoja nuo 60 GEL, 12 – 18 metų kainuoja nuo 100 GEL, suagusiems – nuo 150 GEL. Pageidaujantiems – šventinė vakarienė (už papildomą mokestį). Laisvas laikas ir nakvynė viešbutyje Batumyje.

8 diena: Batumi – Kutaisis (~140 km)

Ankstyvas išvykimas, grįžimas atgal į Kutaisį, skrydis lėktuvu, maršrutu: Kutaisi – Vilnius.

Į kelionės kainą įskaičiuota:

 • Kelionės kaina 529 €/asmeniui apsistojus dviviečiame ar triviečiame numeryje (papildomai mokama už skrydžio bilietus);
 • pasitikimas oro uoste ir visi pervežimai pagal programą;
 • 1 nakvynė svečių namuose Kazbegi kalnų papėdėje, dviviečiame, triviečiame ar keturviečiame kambaryje;
 • 2 nakvynės, 3* viešbutyje su pusryčiais, dviviečiame ar triviečiame kambaryje Tbilisyje;
 • 1 nakvynė Barjomi ar Suramio regione, svečių namuose ar viešbutyje;
 • 3 nakvynės, 3* viešbutyje dviviečiame ar triviečiame kambaryje Batumyje;
  nurodyta ekskursinė programa;
 • profesionalus gidas – atstovas rusų (arba anglų) kalba. Užsakant kelionę, būtina pranešti iš anksto, apie gido pasirinkimą;
 • Esant 10 ar daugiau asmenų grupei ir pageidaujant – lydinčio atstovo (lietuvių kalba) paslaugos.

Į kelionės kainą neįskaičiuota:

 • tarptautinių skrydžių bilietai: Vilnius – Kutaisi – Vilnius, avia bilietų kaina – nuo 160 € asmeniui su rankiniu nedideliu orlaivio bagažu;
 • sveikatos draudimas kelionės metu;
 • arbatpinigiai, gėrimai, papildomi maitinimai (pietūs ir vakarienės kainuoja nuo ~4 – 8 EUR asm.), asmeninės išlaidos.

Pageidaujant papildomai mokama už lankytinas vietas ar pramogas:

 • Pakilimas į Gergeti kalną su visureigiu („Jeep“) nuo 10 GEL (~3,80 €) asm., kaina priklauso nuo keliaujančiųjų automobilyje asmenų skaičiaus;
 • Folkloro vakaras, vyno degustacija ir vynuogių skynimas 20 €/asm.;
 • Vardzia vienuolyno komplekso lankymas 5 GEL (~ 2 €)/ asm.
 • Vardzia tvirtovės lankymas (vietinio gido paslauga) 25 GEL/ Gruzijos larių (~ 9 EUR)/ grupei;
 • Keltuvas (funikulierius) Tbilisyje ~ nuo 2,5 GEL / į vieną pusę – 0,90 €/ asm.;
 • Keltuvas (funikulierius) Batumyje ~ nuo 5 Gruzijos larių (~2 €)/ asm.

Pastabos ir svarbi informacija:

 • lankomi objektai ir/ar eiliškumas, priklausomai nuo oro sąlygų bei kelionės vadovo/gido pageidavimų – gali būti keičiami;
 • informacija apie skiepus www.saugikelione.lt

SVARBU!

 • Keičiantis lėktuvo bilietų, paslaugų kainoms bei valiutų kursui, kelionės kaina gali keistis;
 • Aviabilietai negrąžinami ir nekeičiami, pinigai už juos negrąžinami;
 • Vykstant į Gruziją, privalomas LR pasas, galiojantis ne mažiau kaip 6 mėn. po kelionės pabaigos.