Gruzija

Gruzija

Geografiškai Gruzija priklauso Azijai, tačiau kultūriškai priskiriama Europai. Tai – valstybė pietų Kaukaze, rytinėje Juodosios jūros pakrantėje. Tbilisis – Gruzijos sostinė, o taip pat ir didžiausias šalies miestas, kuriame gyvena apie 1,5 mln. gyventojų. Skaičiuojama, jog Tbilisis buvo sugriautas ir atstatytas apie 30 kartų. Gruzijos sostinės pavadinimas, reiškia – „Šiltos versmės”, yra kilęs nuo natūralių, karštų šaltinių, žyminčių miesto centrą. Tbilisis gyvavo kaip senovės „SPA“ (sveikatingumo centras). Jo senamiestis pritraukdavo begalę žymių žmonių tokių kaip: Marką Polą, Aleksandrą Diumą, Puškiną, Lermontovą, Čaikovskį…. Šalies sostinės vardą Tbilisis “nešioja” jau penkiolika šimtmečių ir yra pelnytai vadinamas ekonominiu, socialiniu, kultūriniu ir politiniu Gruzijos centru.

Geografiškai Gruzija priklauso Azijai, tačiau kultūriškai priskiriama Europai.

Tai – kraštas, kuris užburia, į kurį neišvengiamai norėsite sugrįžti !

„Svečią atsiuntė Dievas“

Pasak liaudies legendos, kai Dievas tautoms dalijo žemes, gruzinai pavėlavo, nes puotavo. Kai jie pasirodė, išgirdo, kad nebeliko laisvos žemės. Gruzinai pasiteisino, kad buvo išalkę, sustojo užkąsti, paskui išgerti, pakėlė tostą už Dievą, taip ir užtruko… Dievui patiko jų atsakymas ir nusprendė jiems atiduoti žemę, kurią buvo pasilikęs sau. Todėl Gruzija dar vadinama asmenine Dievo žeme.

„Svečią atsiuntė Dievas“ – sakoma kiekvieno gruzino namuose, kai į duris pasibeldžia svečias. Draugiškumas ir svetingumas yra kiekvieno gruzino savybės. Pagrindiniai patiekalai yra sotūs ir labai gardūs. Iš tiesų, gruzinų virtuvė yra tikras menas ir turi ką pasiūlyti visiems – tiek gurmanams, tiek kulinarijos meno žinovams, tiek mėgėjams skaniai pavalgyti…

Gruzija – šalis kurioje buvo sukultūrintos vynuogės ir pagamintas pirmasis vynas.

“Supra” – gruzinų užstalė, kurioje visuomet vyksta šokiai, sakomi tostai. Užstalė baigiasi tradicinėmis gruzinų sutartinėmis, kai vyrai – džigitai ir gražios moterys dainuoja liaudies dainas, kurias aidu atkartoja kalnai… Gruzijos sutartiniam dainavimui be muzikos instrumentų apie 3 000 metų. Neseniai UNESCO pasiūlė paskelbti gruzinų sutartines nematerialiuoju pasaulio paveldu.
Gruzijos vyndarystės technologijai daugiau nei 8000 metų !

Gruzijos vyndarystės technologijai daugiau nei 8000 m., kuriuo be galo didžiuojasi visi gruzinai. Gruzija – šalis kurioje buvo sukultūrintos vynuogės ir pagamintas pirmasis vynas. Šiandien, Gruzija turi šimtus unikalių vyno rūšių, kurių daugelis vis dar gaminamas pagal senąsias tradicijas. Apsilankius čia, rugsėjo mėnesį, galima sudalyvauti vynuogių derliaus nuėmimo bei vyno gaminimo procesuose.

Šiuo metu Gruzija turi net tris UNESCO paveldo objektus: senąją sostinę Mtskheta, milžinišką Bagradi ir Gelati katedrų kompleksą. Bei Svaneti kalnų vietovę, kur kiekvienos šeimos namai turi po nuosavą gynybinį bokštelį…

Esame parengę keletą kelionės maršrutų į Gruziją. Visi jie patikrinti, daugelis iš jų yra unikalūs ir autentiški, mūsų pačių atrasti ir įgyvendinti. Galima vykti į Gruziją prisijungiant prie planuojamos grupės, arba esant žmonių kompanijai (nesvarbu ar tai 4 ar 10 asmenų) pritaikyti naują kelionės maršrutą pagal Jūsų norus bei pageidavimus. Lauksime Jūsų užklausimų ir mielai keliausime su Jumis į „Dievo asmeniškai sau paliktą Žemę“ – Gruziją.

Mylimoji Gruzija - Sakartvelo

Vilnius – Kutaisi – Prometėjo urvai – Borjomi – Surami – Kazbegi – Ananuri – folkloro vakaras (esant ne mažesnei kaip 10 asmenų grupei) – Bodbė – Sighnaghi – Tbilisi – Uplistsikhe – Tsaltubo – Ureki – Batumi – Kutaisi – Vilnius
Nuo 529 € +  nuo 160 € asmeniui

Gaumardžios Gruzija - Sakartvelo

Vilnius – Kutaisi – Prometėjo urvai – Surami – Kazgebi – Ananuri – Mccheta – Bodbė – Signagi – vyno šventė, vynuogių skynimas – folkloro vakaras* – ežerai Calka, Paravani, Večernij – Vardzia – Barjomi – Martvili kanjonas* – Ureki – Batumis – Kutaisi – Vilnius
Nuo 529 € +  nuo 160 € asmeniui

Foto Gruzija - Sakartvelo

“Foto Gruzija” – bendras kelionių organizatoriaus „Amberturas” ir profesionalios fotografės Daivos Morozovos projektas, kuris ne tik leis pasimėgauti kvapą gniaužiančiais nuotykiais Gruzijoje, bet ir išmokys tinkamai juos įamžinti.
Kaina – 369 € +  nuo 160 € asmeniui