Nepažintas Egiptas

Data

Trukmė

Kaina

Vietos

Aktyvi kelionė NEPAŽINTAS EGIPTAS – 8 dienos / 7 naktys

Aktyvi patyriminė kelionė su profesionalia fotografe Daiva Morozova

Kai kalbame apie didžiuosius Egipto turtus, daugelio mūsų akyse išdygsta faraonų piramidžių didybė ar senosios egiptiečių šventyklos. Dažnas nustebtų sužinojęs, jog Egiptas pasižymi ne tik istoriniu lobynu, tačiau ir įspūdingais gamtos peizažais: kalnų tarpekliais, kanjonais, smėlio dykumomis, gyvybingu bei egzotišku povandeniniu Raudonosios jūros pasauliu. Galbūt jau yra tekę bent kartą ieškoti poilsio oazės paslaptingoje Egipto žemėje, tačiau šį kartą mes esame pasiruošę atskleisti kitokią, dar daugelio nepažintą, šio unikalaus krašto pusę.

Aktyvios kelionės NEPAŽINTAS EGIPTAS metu kviečiame kartu su mumis leistis į smėlėtą dykumų nuotykį keturračiais, pajodinėti ant kupranugarių, nučiuožti „sandboard‘u“ nuo smėlio kopos ar nerti į Raudonąją jūrą ir susipažinti su magišku ryškiaspalviu koralinių rifų pasauliu.

Ką BŪTINA įvykdyti aktyvios kelionės NEPAŽINTAS EGIPTAS metu?

 • Pasigrožėti kanjonais, kuriais vaikštant persmelkia begalinės laisvės ir gaivališkos gamtos didybės pojūtis;
 • Palydėti saulėlydžius bei bent kartą pasitikti auštančią dieną laukinės gamtos apsupty esančioje stovyklavietėje;
 • Mėgautis specialiai Jums paruoštais pusryčiais bei vakarienėmis;
 • Kvėpuoti 10 kartų daugiau deguonies prisotintu oru;
 • Pasivaikščioti pajūriu basomis;
 • Leistis būti užliūliuotiems jūros bangų mūšos;
 • Išsimiegoti unikaliuose paplūdimio stovyklavietės nameliuose.

Garantuojame, po tokios turiningos, savaitę truksiančios kelionės, Jūsų mintys išsivalys ir į kasdienybę grįšite žvelgdami pailsėjusiomis akimis ir siela. O kad į nepamirštamas kelionės akimirkas galėtumėte sugrįžti kada panorėję – patyriminės kelionės NEPAŽINTAS EGIPTAS kadrus įamžins kartu vyksianti profesionali fotografė Daiva Morozova.

Mes jau kraunamės lagaminus, o Jūs? Nepažintas Faraonų kraštas laukia Jūsų!

1 diena: Aktyvi kelionė NEPAŽINTAS EGIPTAS

Skrydis Kaunas – Eilat (Ovda). Nakvynė stovyklavietėje ant Raudonosios jūros kranto.

Oro uostų ir bagažo patikra. Išėjus iš oro uosto, pervežimo paslaugos autobusu: Eilat (Izraelis) – Taba (Egiptas) pasieniu. Atvykus į Tabos pasienio poskyrį, pasienio formalumų sutvarkymas. Pasienyje galime užtrukti nuo 15 min iki 1,5 val. – pasienio patikros trukmė priklausys nuo keliaujančiųjų skaičiaus ir pasienio darbo apkrovos. Mokamas išvykimo iš Izraelio mokestis (~28 € asmeniui, mokėjimas tik grynais) bei Tabos pasienio mokestis Egipte (~20 € asmeniui, mokėjimas tik grynais).

Praėjus pasienio punktą apie 40-45 min vyksime iki unikalios nakvynės vietos: stovyklavietės ant Raudonosios jūros kranto.

Stovyklavietėje įrengti kelių rūšių gyvenamieji namukai: vieni – mūriniai (įskaičiuoti į kelionės kainą), kiti – mediniai (pageidaujant apsistoti mediniuose namukuose, taikomas papildomas mokestis*). Mūriniai ir mediniai namukai pritaikyti apsistoti vienam, dviems, trims ar keturiems asmenims. Nedideliuose mediniuose bei mūriniuose namukuose rasite visus reikiamus patogumus:

 • juose yra įrengti atskiri vonios kambariai su karštu vandeniu ir WC;
 • stovyklavietėje veikia belaidis internetas, kurį pageidaujant bus galima užsisakyti už papildomą mokestį.

Stovyklavietėse veikia restorano ir baro zonos, kuriose virtuvės šefai pagal iš anksto suderintus Jūsų pageidavimus gamins pusryčius ir vakarienes. Stovyklavietėje visais kasdieniais pastogumais bus pasirūpinta, o Jūs galėsite mėgautis ramybe ir romantika laukinės gamtos apsuptyje.

Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje Nuveibos (Nuweiba) regione, Egipte.

*Apie apgyvendinimo pasirinkimą būtina pranešti iš anksto

2 diena: Aktyvi kelionė NEPAŽINTAS EGIPTAS

Wishwashi kanjonas ir oazė, žygis pėsčiomis

Ankstyvi pusryčiai stovyklavietėje, po kurių mūsų lauks pėsčiųjų žygis per Wishwashi kanjoną. Ekskursija truks visą dieną, keliausime apie 6 km pėsčiomis (pageidaujant galima rinktis ir ilgesnį 10 km maršrutą)! Kad dykumoje neištiktų troškulys – ekskursijos pradžioje bus išdalintas geriamasis vanduo, patys galėsite su savimi pasiimti tiek, kiek norėsite. Tik reiktų nepamiršti, jog nešulį teks nešti patiems visos kelionės metu! Nors dienos pabaigoje jausite nuovargį, tačiau užtikriname, jog žygio per Wishwashi kanjoną įspūdžiai išliks visam gyvenimui.

Ar esate patyrę jausmą, kai visą kūną persmelkia laisvės pojūtis? Dažniausiai šis pojūtis aplanko gamtoje, kurioje žmogaus veiklos beveik nematyti, o visa, kas supa – tai nepaprastas natūralaus gamtos grožio kūrinys.  Kanjonai – viena iš tų vietų, kuriose vaizdas atima žadą ir lieka tik gėrėtis gamtos stebuklu. Daugeliui kanjonai asocijuojasi su Didžiuoju kanjonu Arizonos valstijoje JAV, ar Karališkuoju kanjonu Australijoje. Mintyse regime aukštas, net šimtą metrų aukščio siekiančias uolas ar skaičiuojame kelis šimtus kilometrų besitęsiančią Didžiojo kanjono teritoriją…

Lankantis Sinajaus kanjonuose pamatysite, jog jų plotai nėra dideli, tad žmonės, lygindami juos su gerais žinomais didžiaisiais pasaulio kanjonais, dažnai nedrįsta jų vadinti kanjonų vardu. Egipte kanjonai kitokie,mažesni pagal plotą, bet įsikūrę gražiose vietose: vienus galima pasiekti tik visureigiais, kiti yra mažiau žinomi ir/ar pasiekiami tik pėsčiomis.

Turėsite galimybę savo akimis pamatyti vieną iš menkai atrastųgamtos stebuklų – Wishwashi kanjoną. Keliausime bekelėmis, kur net kupranugariai neįkelia kojos, grožėdamiesi granito kalnais, kurių paviršius spindi tarytum nupoliruotas ir tviska saulėje, nugludintas vėjo ir lietaus. Sustoję pailsėti mėgausimės ramybe, kurią drumsčia nebent praūžiantis vėjas ar vabzdžių sparnelių plazdenimas. Kilsime bei leisimės, įveiksime kalnų tarpeklius, brausimės tarp didelių riedulių, kur vos pratelpa žmogaus kūnas, kol galiausiai pasieksime atgaivai skirtą maudynės vietą.

Maudynės vieta įsikūrusi tarp kalnų, akmeniniame baseine, o vanduo šiame baseine susikaupė iš lietaus. Gylis daugumoje vietų nedidelis – apie 2,5 metro, tačiau žvelgiant į kalnuose įsirėžusią žymą, priklausomai nuo drėgmės kiekio metų laiku, gali siekti ir 4 metrus. Vanduo drumzlinas ir kiek vėsokas, tačiau žygio dulkėms nuplauti ar pageidaujantiems net panirti tai nesutrukdys. Be to, ši vieta itin mėgiama vietinių egiptiptiečių kaitriomis vasaros dienomis.

Po maudynių pageidaujantys ir turintys daugiausia jėgų, galės keliauti papildomus 4 km į oazę, kurioje auga natūralios palmes bei datulių vaisiai, kiti tik dykumų oazėms būdingi egzotiški augalai. Grįžtant gražiame slėnyje Jūsų lauks trumpas atokvėpis ir beduinų pietūs (lengvi užkandžiai ir autentiška beduinų arbata). Kad dykumoje neištiktų troškulys – ekskursijos pradžioje bus išdalintas geriamasis vanduo, patys galėsite su savimi pasiimti tiek, kiek norėsite. Tik reiktų nepamiršti, jog nešulį teks nešti patiems visos kelionės metu!* Saulei leidžiantis grįšime į stovyklavietę.**

Laisvas poilsis, vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje Nuveibos (Nuweiba) Egipte.

Beduinų pietūs ir geriamasis vanduo – įskaičiuoti į kelionės kainą

**Įsikursime mediniuose namukuose, kurie skirti dviems asmenims. Viduje rasite dvigulę lovą, namuke įrengta elektra ir ventiliatorius. Įspėjame, jog elektra galėsite džiaugtis tik nuo 18:00 iki 22:00, kadangi ją gamina specialus generatorius.

3 diena: Aktyvi kelionė NEPAŽINTAS EGIPTAS

Dahab, Mėlynoji skylė – paviršinis nardymas, safaris su keturračiais

Pusryčiai stovyklavietėje. Po pusryčių išsiregistruosime ir keliausime į Dahabą. Žodis „dahab” arabų kalboje reiškia „auksas“. Dahabo kurortas šį vardą gavo dėl auksaspalvių, gelsvai rusvos spalvos paplūdimių. Šis kurortas išaugo aplink beduinų kaimą Assalah, į šiaurę nuo miesto. Pakrantėje rikiuojasi stovyklavietės, paplūdimio nameliai, kavinės bei prekybvietės -visa infrastruktūra puikiai pritaikyta nepriklausomiems keliautojams, mėgstantiems atrasti kultūrą savarankiškai, per sąlytį su ja.

Pietinė Dahabo miesto dalis labiau tinka prabangą mėgstantiems keliautojams, čia pastatyti prabangūs atostogų kompleksai ir nardymo centrai. Nesvarbu, kokio tipo bebūtų keliautojai  ar jų poreikiai, visus į šią vietą atvilioja koraliniais rifais turtinga Raudonoji jūra. Koraliniais rifais bus galima grožėtis visai netoli kranto. Kitas populiarus būdas pažinti šią jūros puošmeną iš arti – nardymas.

Viena iš populiariausių nardymo vietų yra „Mėlynoji skylė“ (anglų k. – „Blue Hole“). „Mėlynoji skylė“yra beveik ištisai apsupta koralinių rifų, už kelių metrų nuo kranto leidžiasi net iki 80 m gylio. Nardymas „Mėlynojoje skylėje” kiekvienam keliautojui palieka neišdildomus įspūdžius.

Pageidaujant už papildomą 4€ mokęstį galėsite išsinuomoti “paviršinio nardymo” komplektą – kaukę, vamzdelį ir/ar plaukmenis – bei pasimėgauti „paviršiniu nardymu“. Prieš išvykstant į kelionę, galite įsigyti savo nuosavą „paviršinio nardymo“ įrangą ir naudoti ją ilgus metus.

Po paviršinio nardymo (anglų k. – „snorkeling“) Jūsų lauks pietūs vietiniame restorane (pietūs įskaičiuoti į kainą, gėrimai – už papildomą mokestį).

Po pietų iš arčiau pažinsime beduinų gyvenimą bei pasižvalgysime po apylinkes – sėsime ant keturračių ir patrauksime į dykumą (moto safari – įskaičiuotas į kainą). Neišsigąskite, ant keturračių galima važiuoti dviese, o jų valdymas yra gana paprastas, ypač jei jau esate važiavę kartingais – yra tik greičio ir stabdžio svirtys.

Po safario keliausime į Nabkos (“Nabq” – verčiant iš arabų kalbos “kalva, ant kurios auga žalumynai”) nacionalinį parką. Įsiregistravimas antroje stovyklavietėje, esančioje ant Raudonosios jūros kranto, šalia mangrovių miškų. Jūros bangos atsitrenkusios į mangrovių miškus lūžta, neleisdamos jūrai įsišėlti, todėl šioje stovyklavietėje, negirdėsite bangomūšos.

Įsikursime mediniuose namukuose, skirtuose dviems asmenims. Viduje rasite dvigulę lovą, įrengta elektra bei ventiliatorius. Įspėjame, jog elektra galėsite džiaugtis tik nuo 18:00 iki 22:00, kadangi ją gamina specialus generatorius.

Apsistoję šiame viešbutyje patirsite gyvenimo gamtos apsuptyje žavesį – sutemus gerėsitės žvaigždėtu dangumi,  netrukdomai stebėsite saulėlydį ar saulėtekį, mėgausitės raminančia tyla, kurioje girdėsite tik paukščių sparnų plazdenimą ir mėgausitės grynu, deguonimi prisotintu, oru. Visa tai- Nabkos nacionalinio parko stovyklavietės ypatybės, kurių nerasite jokiame įprastame turistiniame viešbutyje.

Laisvas laikas, vakarienė ir nakvynė Nabkos (Nabq) nacionaliniame parke Egipte.

 

4 diena: Aktyvi kelionė NEPAŽINTAS EGIPTAS

Baidarių žygis mangrovių miške, paskendusio laivo apžiūra, jodinėjimas kupranugariais ir apžvalginė ekskursija Šarm El Šeiche

Ankstyvi pusryčiai (~7 val. ryto), po kurių, esant palankioms oro sąlygoms, sėsime į baidares (plaukimas baidarėmis įskaičiuotas į kainą) ir plauksime pažinti unikalių, sūriame jūros vandenyje gebančių augti, mangrovių miškų.

Kokią istorija pasakoja šie neįprasti miškai? Maža, nuo medžio nukritusi sėklytė patekusi į dirvą bei gavusi šiek tiek gėlo vandens pradeda dygti. Dygsta lėtai, vos po vieną lapelį ar šakelę per metus, kol galiausiai susiformuoja krūmai ir mangrovių medžiai. Šio reiškinio unikalumas yra tas, kad mangrovių miškų formavimuisi pradžioje yra reikalingas gėlas vanduo, tačiau vos pradėjus dygti sėklai, jie puikiai įsikuria ir sūriame.

Pagrindinė mangrovių miškų reikšmė kraštovaizdžiui ir gyvūnijai:

 • Mangrovių miškai auga jūroje bei jūros pakrantėse, jie yra puikūs bangomūšos tramdytojai, nes bangos, atsitrenkusios į mangrovių miškus, lūžta ir tai neleidžia jūrai įsiaudrinti.
 • Teigiama, kad mangrovių miško medis išskiria 10 kartų daugiau deguonies, nei bet kuris kitas medis pasaulyje. Dėl šios priežasties čia esantis oras yra ypač tyras – nuo deguonies pertekliaus net galva gali apsvaigti.
 • Mangrovių miškai – puikus prieglobstis paukščiams, jie čia suka lizdus ir slepiasi nuo kaitrios saulės. Šioje augmenijoje galima išvysti įvairiausių spalvų egzotinių paukščių: nuo ryškiai mėlynų, juodų ar prieš saulėlydį apspintančių baltos spalvos sparnuočių.
 • Mangrovių miškus taip pat mėgsta kupranugariai ir vėžliai, troškinančią vasarą ateinantys parupšnoti mangrovių lapelių. Viena šio lapo pusė žalia – ji reikalinga fotosintezei ir deguoniui gaminti, o kita pusė – prisotinta druskos, kuri yra ytin reikalinga gyvūnams vasarą.
 • Ši vieta svarbi ir žuvims: į mangrovių miškus jos atplaukia neršti ir čia užgimsta naujos gyvybės.

Mangrovių miškai yra saugotini augalai, todėl vaikštant ir stebint dar besikalančius ūglius, svarbu ant jų neužminti ir nesulaužyti. Negalima skinti nei lapų, nei susiformavusių vaisių.Šiuos unikalius miškus privalu saugoti būsimoms kartoms, kadangi šie medžiai – ne tik geriausias jūrų pažabotojas, jie yra vaisingas gyvybės židinys bei mūsų mylimos Žemės „plaučiai“.

Po pasiplaukiojimo baidarėmis, pageidaujant keliausime stebėti paskendusio laivo. Arabų kalboje vietovės pavadinimas „El Gharaana“ reiškia „paskendęs“,tad nesunku nuspėti, jog šį pavadinimą vieta įgavo dėl paskendusio 1956 m. vokiečių laivo. Laivas, ilgus dešimtmečius prabūvojęs vandenyje tapo šios vietos dalimi – jis yra skilęs pusiau, surūdijęs, o šalia jį jau apraizgę koraliniai rifai.

Laukiniame paplūdimyje galima rasti šimtus unikalių jūros kriauklių, tokių didelių, jog tokių greičiausiai dar niekada nesate regėję. Jei norėtųsi jų prisirinkti ir keletą išsivežti į Lietuvą, turime įspėti, jog tai griežtai draudžiama. Telieka pasigrožėjus palikti ant kranto, jų buveinėje, kad kiti atvykę keliautojai galėtų jomis pasigėrėti.

Patyrinėjus laukinį paplūdimių bei magrovių miškų pasaulį, Jūsų lauks kita unikali patirtis – pusės valandos pasijodinėjimas ant kupranugarių (jodinėjimas ant kupranugarių įskaičiuotas į kainą).

Vėliau vyksime į Šarm El Šeicho kurortą. Pietūs vietiniame restorane – ši diena bus skirta žuvies patiekalams (nepageidaujantys ar nevalgantys žuvies, galės užsakyti ir kitų patiekalų; pietūs įskaičiuoti į kainą, gėrimai – už papildomą mokestį).

Po pietų apžvalginė ekskursija po Šarm El Šeicho kurortą. „Šarmas“, taip daugelis keliautojų vadina šį kurortą, padalytas į 2 dalis: pietuose miestas ir uostas, o 7 km į šiaurę – turistinė zona – Naama Bay įlanka.

Šarm El Šeicho turistinis kurortas pasižymi kylančiu populiarumu – dar 9-ajame dešimtmetyje prasidėjusi kurorto plėtra tęsiasi iki šių dienų. Kažkada buvęs vos keliolikos kilometrų kurortas šiandien išsitęsė net 40 km. Pakrantėje statomi viešbučiai, kuriasi nardymo mokyklos, tinkančios tiek pradedantiesiems, tiek ir pažengusiems narams.

Trumpa pažintis su Šarm El Šeicho įžymiomis vietomis: aplankysime įspūdingą, vos prieš dešimtmetį statytą ir puikiomis freskomis ištapytą, koptų bažnyčią, persirengę specialiais drabužiais lankysime musulmonų mečetę, senąjį turgų.

Senajame turguje turėsime laisvo laiko įsigyti suvenyrų. Jei norite iš Egipto parsivežti kažką autentiško, rekomenduojame įsigyti nacionalinių drabužių: „gallabya“, skarą ar pan.

Nakvynė Nabkos (Nabq) nacionalinio parko stovyklavietėje Egipte.

5 diena: Aktyvi kelionė NEPAŽINTAS EGIPTAS

„Sea trip” – išvyka jachta į Raudonąją jūrą, nardymas

Pusryčiai ir išsiregistravimas iš Nabkos (Nabq) nacionalinio parko stovyklavietės. Pervežimo paslaugos Nabkos (Nabq) nacionalinis parkas – Šarm El Šeicho prieplauka. 9 val. jachta išplauks iš prieplaukos, šią dieną praleisime Raudonojoje jūroje.

Dėl gausios povandeninės gyvūnijos ir didelį plotą užimančių koralinių rifų, Raudonoji jūra tapo viena tinkamiausių vietų nardymui ir plaukiojimui po vandeniu. Viena įspūdingiausių Raudonosios jūros povandeninio pasaulio dalių – tai koraliniai rifai.

Koralų rifai – viena gausiausių ekosistemų Žemėje. Koralas sudarytas iš smulkių gyvūnų, vadinamų polipais, o jiems augti reikalingos specialios aplinkos sąlygos. Koralus galima suskirstyti į 2 tipus: kietieji, kurie patys susiformuoja kietus išorinius griaučius, ir minkštieji – jų nesudarantys. Dauguma koralinių rifų susiformuoja per tūkstantmečius iš susikaupusių negyvų kietųjų koralų griaučių.

Vietomis Raudonosios jūros rifai sudaro aklinas sienas, apaugusias pastelinių rausvų, gelsvų, raudonų spalvų bei egzotiškų formų koralais. Itin gausi yra Raudonosios jūros povandeninė gyvūnija – joje gyvena virš 1000 rūšių spalvingų žuvų. Čia galima išvysti tokius retus gyvūnus kaip barakudos, juodapelekiai rykliai, vėžliai, murenos ir rajos. Norint išvysti povandeninį Raudonosios jūros grožį, mėgiamiausia daugelio atostogautojų pramoga yra „paviršinis“ (angl. snorkeling) arba giluminis nardymas.

Pageidaujant turėsite galimybę „paviršiniam nardymui“ ar nėrimui su specialia įranga bei profesionaliu instruktoriumi (apie nardymą būtina pranešti iš anksto, kad specialiai Jums būtų paruoštas nardymo kostiumas ir nardymo įranga. Tiek „paviršinio”, tiek ir giluminio nardymo įranga bei instruktoriaus paslaugos – už papildomą mokestį).

Tarp nėrimų numatyti pietūs jachtoje (pietūs įskaičiuoti į kainą, gėrimai – už papildomą mokestį). Apie 16:30 sugrįšime į prieplauką, apie 2 val. vyksime į Nuveibos regioną, įsiregistruosime į jau pažįstamą stovyklavietę ant Raudonosios jūros kranto. Vakarienė ir nakvynė stovyklavietėje Nuveibos (Nuweiba) regione Egipte.

 

6 diena: Aktyvi kelionė NEPAŽINTAS EGIPTAS

Išvyka visureigiais (Jeep safari) Baltajame kanjone, oazė Ein Khudra ir Uždarasis kanjonas

Pusryčiai stovyklavietėje, po jų sėsime į visureigius ir mėgausimės dar viena aktyvia pramoga – „Jeep“ safariu. Kelionė truks apie 1,5 val., keliausime iki Ein Khudra oazės, kuri bus žygio po Baltąjį kanjoną pradžia.

Baltojo kanjono uolienoje gausu kalkakmenio, dėl kurio kanjono skardžiai yra akinančiai baltos spalvos. Jūsų lauks įspūdingas pasivaikščiojimas Baltuoju kanjonu, kuris yra vienas iš lankomiausių objektų Sinajaus pusiasalyje. Į tarpeklį patenkama ir iš jo išeinama kopėčių ir virvės pagalba. Nors nusileidimas į tarpeklį ir pasikėlimas atgal iš tolo atrodo kiek bauginančiai, tačiau jį be didesnių sunkumų gali įveikti bet kuris fiziškai sveikas žmogus. Kanjono pradžia keliautojus pasitinka ypač siaurais praėjimais, stačiomis sienomis, vėliau kelias kiek praplatėja, kol prieinama iki dar vieno stataus nusileidimo. Teks truputį paplušėti lipant aukštyn į kalvą ir žemyn į properšą, kol galiausiai pasieksime pakelės tikslą – žemutinę kanjono dalį, kuri jungiasi su oaze.

Ankščiau ši oazė priklausė Sinajaus vienuoliams, tačiau beduinams pareikalavus atiteko Arap el Elikat genčiai ir iki šių dienų jie – šios oazės šeimininkai. Trumpas atokvėpis po palmėmis ar granatmedžiu, atsigaivinant gėlu vandeniu bei lengvais užkandžiais (lengvi pietūs – įskaičiuoti į kainą).

Toliau kelionę tęsime Uždarajame kanjone. Tarp Ein Khudra ir Wadi Ghazala oazių, smėlėto Wadi Khudra tarpeklio atšakos – neilgas kanjonas baigiasi akligatviu. Kanjonas prasideda mažoje kalkakmenio kalnų grandinės properšoje ir tęsiasi tarp stačių uolų. Vietomis kanjonas yra labai siauras, vos galima prasisprausti pro jo plyšius. Keliaujant taku praeinama pro didžiulius atskilusios uolienos riedulius, kol pasiekiama erdvi aikštelė, apsupta neįveikiamų uolų. Čia yra galutinis žygio taškas, nuo kurio apsisukama ir grįžtama tuo pačiu keliu atgal.

Pasiekus pradžios tašką, lauks apie 1,5 val. kelio visureigiais ir tolimesnis poilsis Nuveibos regione esančioje stovyklavietėje. Vakarienė ir nakvynė Egipte, ant Raudonosios jūros kranto.

 

7 diena: Aktyvi kelionė NEPAŽINTAS EGIPTAS

Šv. Katerinos vienuolynas, Mahroom kalnai ir smėlio kopose – „Sandboarding” – nusileidimas nuo smėlio kopos

Po pusryčių stovyklavietėje keliausime į Šv. Kotrynos vienuolynąSinajaus kalno papėdėje, visai netikėtoje vietoje yra įsikūręs graikų stačiatikių Šv. Kotrynos vienuolynas. Manoma, jog jis yra seniausias pasaulyje krikščionių vienuolynas, kuriame nuolat gyvenama. Vienuolyne gyvena apie 20 vienuolių (daugiausia graikų), todėl jo lankymo valandos griežtai kontroliuojamos.

Vienuolyną 527 m. po Kr. įkūrė imperatorius Justinijanas, vietoje imperatorienės Elenos 337 m. po Kr. pastatytos koplyčios – toje vietoje, kur tikima, jog Mozė pamatė „Degantį krūmą“. Šv. Kotrynos vardu vienuolynas pavadintas IX ar X a., kai vienuoliai pareiškė gretimame kalne radę šventosios palaikus.

Šv. Kotryna buvo viena iš ankstyvųjų krikščionių šventųjų. Gimusi Aleksandrijoje VI a. pradžioje, ji stabmeldžio imperatoriaus įsakymu buvo kankinama už įsitikinimus: ji buvo kankinama sukant ant rato su smaigais, kol galiausiai jai buvo nukirsta galva. Šv. Kotrynos bažnyčioje stovinčiame sarkofage yra dvi sidabrinės dėžutės, kuriose, kaip manoma, laikoma dalis jos palaikų, rastų 600 metų po jos mirties.

Pietūs vietinėje kavinėje (pietūs įskaičiuoti į kainą, pageidaujant gėrimai – už papildomą mokestį). Po pietų keliausime ant El Khurdos smėlio kalnų. Jūsų lauks, galimai daugeliui nepažinta aktyvi pramoga „sandboarding’as“– čiuožimas nuo smėlio kopos su specialia lenta.

“Sandboarding’o” sporto šakos gerbėjų yra visame pasaulyje, tačiau daugiausiai jų galima sutikti dykumose ar ant aukštų pajūrio kopų. Žinoma, ši pramoga šiai dienai nusileidžia populiarumu gerai žinomam čiuožimui snieglente, kadangi įrengti pakėlėjus ant smėlio kopų yra gana sudėtinga. Šio sporto entuziastams tenka patiems kaskart kopti į viršų arba pasitelkti keturračius. Antra vertus, ši pramoga yra prieinama visus metus, nes antraip nei sniegas, smėlis netirpsta saulėkaitoje.

Manoma, jog “Sandboarding’o” pramogos pradininkai buvo būtent egiptiečiai. Pirmiesiems čiuožimams buvo naudojamos paprasčiausios medžio plokštės, ant kurių čiuoždavo tiesiog atsistoję ar atsigulę, o į medžio plokštės paviršių buvo pritvirtinta juosta, į kurios kilpas dėl stabilumo sportininkai įsispirdavo kojas.

Šiuo metu lentų dizainas gerokai patobulėjęs – priekinė smėlio lentos dalis yra platesnė, o galinė – siauresnė tam, kad būtų lengviau manevruoti ir daryti staigius posūkius. Šiek tiek išgaubta lentos apačia užtikrina geresnį slydimą smėliu.

Čiuožiant lenta būtinos apsaugos priemonės – ilgos kelnės tam, kad nukritę ant smėlio nenusibrozdintumėte kojų, skarelė arba apsauginė kaukė veidui bei apsauginiai akiniai apsaugoti akims nuo smėlio. („Sandboarding’o“įranga (specialios lentos nuoma) – įskaičiuota į kelionės kainą). Nuo smėlio kopos nusileisti specialia lenta rekomenduojame tik patyrusiems žmonėms, kurie anksčiau yra bandę čiuožti snieglente nuo snieguotų kalnų. Pradedantiesiems ar niekada nečiuožusiems su snieglente, rekomenduojame nuo smėlio kopos nusileisti plastikine čiuožyne, vaikų šmaikčiai vadinama „pašikniuku“.

Sugrįžimas į Nuveibos regioną. Laisvas laikas suvenyrams Nuveibos turguje, kuriame rekomenduojame įsigyti nacionalinių drabužių: „gallabya“, skarą ar pan. Vakare Jūsų lauks Beduinų vakarienė ir „Gallabya vakaras“ (beduiniški žaidimai). Sugrįžus į stovyklavietę, pageidaujant gaminsime ir vėliau valgysime savo pačių paruoštą vakarienę. Paskutinis kelionės vakaras Egipte, koks jis bus? Gal tylus, gal linksmas, tačiau tikrai kitoks – kaip ir pats nepažintas Egiptas. Nakvynė stovyklavietėje Nuveibos regione, Egipte.

8 diena: Aktyvi kelionė NEPAŽINTAS EGIPTAS

Skrydis į Lietuvą

Pusryčiai stovyklavietėje, laisvas laikas prie Raudonosios jūros iki pervežimo. Pageidaujantiems už papildomą mokestį galima prasitęsti poilsį Nuveibos stovyklavietėje. Pervežimo paslaugos iki Tabos pasienio, pasienio bagažo ir dokumentų patikra, pervežimo paslaugos Taba (Egiptas) – Eilat (Izraelis). Užsakius skrydžius į Tabos ar Šarm El Šeicho oro uostus – pervežimo paslaugos iki šių oro uostų. Skrydis į Lietuvą.

Pastaba: ekskursijos ir jų eiliškumas, apgyvendinimo regionai gali keistis priklausomai nuo oro sąlygų bei gido pageidavimų.

Į aktyvios kelionės NEPAŽINTAS EGIPTAS kainą įskaičiuota:

1) 7 nakvynių apgyvendinimas stovyklavietėjemūriniame namuke. Pageidaujantiems apsistoti mediniuose namukuose, apie šį pasirinkimą būtina pranešti iš anksto ir yra taikomas papildomas mokestis už nakvynę;
2) 7 pusryčiai, pietūs (kai kuriomis dienomis pietų metu bus tiekiami lengvi užkandžiai), vakarienės. Visų pietų ir vakarienių metu gėrimai – už papildomą mokestį;
3)  Ekskursija/žygis pėsčiomis į Wishwashi kanjoną;
4)  Paviršinis nardymas „Mėlynojoje skylėje“ (pageidaujant, „paviršinio“ nardymo įrangos nuoma – už papildomą mokestį: kaukė, vamzdelis, ar/ir plaukmenys – 4€ asmeniui);
5)  Keturračių safaris („Moto safari“);
6)  Baidarių žygis;
7)  Jodinėjimas kupranugariais;
8)  Apžvalginė ekskursija Šarm El Šeicho kurorte;
9)  „Gallabya vakaras“ (egiptietiška muzika ir žaidimai);
10)  Išvyka jachta į Raudonąją jūrą – „Sea trip“ („paviršinis“ arba giluminis nardymas, įranga, instruktoriaus paslaugos – už papildomą mokestį);
11)  
Išvyka visureigiais („Jeep safari“);
12)  
Ekskursija/žygis pėsčiomis Baltajame ir Uždarajame kanjonuose;
13)  
Ekskursija į Šv. Katerinos vienuolyną;
14) 
Nabkos (Nabq) nacionalinio parko mokesčiai;
15)  
„Sandboarding’as“ – čiuožimas nuo smėlio kopos su specialia lenta;
16)   
Rusakalbio ir/ar anglakalbio gido paslaugos Egipte;
17)   
Esant 10 ir didesnei grupei – lydinčio kelionės vadovo paslaugos iš Lietuvos  ir profesionalios fotografės Daivos Morozovos palyda;

Į kainą neįskaičiuota (galima užsakyti papildomai)

1)  Skrydžio bilietai: Kaunas – Eilat – Kaunas (avia bilietų kaina nuo 20€ asmeniui, su rankiniu salono bagažu) ir pageidaujant – registruotas bagažas. Galimi ir kiti skrydžių pasiūlymai (dėl kitų galimų skrydžių ir kainų teirautis kelionių agentūroje);
2)   
Gėrimai: pietų ir pusryčių metu;
3)   
Kelionės draudimas (medicininių išlaidų, nelaimingų atsitikimų, bagažo ar pan.)
4)   
Vykstant per Tabos pasienį iš Izraelio pusės, taikomi pasienio mokesčiai: 100 ILS + 5 ILS – Izraelio šekeliai (~28 € asmeniui) ir  400 EGP (~20€/ asmeniui). Tabos pasienio mokesčiai mokami tik grynaisiais;
5)   
Papildomos ekskursijos Egipte;
6)   
Arbatpinigiai gidui, vedliams (jei yra), vairuotojams;
7)   
Stovėjimo aikštelės nuoma prie Kauno oro uosto;
8)   
Transporto (autobuso) paslaugos Vilnius – Kauno oro uostas – Vilnius.

Naudinga informacija:

Kelionėje būtinas LR pasas, galiosiantis ne mažiau 6 mėn. po kelionės pabaigos.